Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206Правила безпечного поводження із побутовими нагрівальнимиелектроприладами

 

Із настанням холодів громадяни активніше користуютьсяпобутовими електроприладами для обігріву квартир та будинків, зачасту нехтуючипри цьому правилами їх безпечної експлуатації. В результаті зростає кількістьнещасних випадків, пов’язаних із порушенням населенням правил безпеки прикористуванні побутовими електроприладами та електроустановками.

У зв’язку з цим ВАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує пронеобхідність суворо дотримуватися застережних заходів при експлуатаціїпобутових електронагрівальних приладів.

Слід використовувати електронагрівальні прилади тількизаводського виготовлення. При купівлі електронагрівальних приладів перевагу вартовіддати приладам закритого типу, де нагрівач поміщений в спеціальну захиснуоболонку, яка охороняє спіраль від механічних пошкоджень і від окислення

Не користуйтеся саморобними електронагрівальними приладами –це небезпечно для здоров’я і життя Вашого та Вашої родини.

Перед першим підключенням будь-якого нагрівального приладунеобхідно перевірити, чи відповідає напруга, вказана на заводській табличці(щитку), напрузі у мережі.

Не вмикайте у мережу одночасно кілька енергоємних приладів –внаслідок цього можуть перегрітися розетки або спрацювати запобіжники. Якщо цесталося, негайно відключіть від мережі частину приладів.

Перевантаження мережі у разі несправного захисту може призвестидо передчасного пересихання ізоляції, а можливо, й до загоряння проводів.Особливу небезпеку таке одночасне підключення утворює, коли в груповому щитку замістьнормальних запобіжників встановлені так звані «жучки».

Включення та відключення нагрівальних та інших переноснихелектроприладів в штепсельну розетку слід здійснювати за допомогою штепсельноївилки, беручи її за ізольовану частина - колодку. Витягати вилку з розетки зашнур неприпустимо – це може призвести до обриву шнура, оголення і замиканняпроводів.

Заповнення електронагрівальних приладів – чайників, кавоварокта інших ємкостей, увімкнутих до електромережі, небезпечно – це може призвестидо ураження струмом через одночасну зв''язку з землею (через кран) людини, щозаповнює прилад.

Кип''ятильники (нагрівачі для води), призначені для опусканняв посудину, не можна включати, поки вони не опущені у воду. Так само й відключеннякип''ятильника проводиться раніше, ніж він виймається з води. Недотримання цьогоправила призводить до перегорання нагрівальних елементів та самих приладів.

Електричні плитки та інші нагрівальні прилади повиннізастосовуватися тільки на вогнестійкій основі, тобто встановлюватися накерамічній, металевій або асбоцементной підставці.

Не можна встановлювати нагрівальні прилади поруч із легкозаймистими предметами - завісою, портьєрами, скатертиною і т. д. або ставити їхбезпосередньо на дерев''яні столи, підставки.

Дотик до включеного електронагрівального приладу у разі йогонесправності становить велику небезпеку.

При користуванні електричними нагрівальними приладаминеприпустимо залишати їх без нагляду. Підключений до електромережіелектронагрівальний прилад, залишений без нагляду, може стати причиною пожежі.

Пам’ятайте: порушення правил техніки безпеки при роботі зпобутовими електроприладами та електроустановками загрожує Вашому здоров’ю тажиттю.


Яндекс.Метрика  
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet