Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206Звіт про роботу Комунарської районної адміністрації

Про роботу районної адміністрації у лютому 2017 року

Діяльність районної адміністрації здійснювалась згідно з планом міськвиконкому та районної адміністрації в межах компетенції, визначеної Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Положенням про районну адміністрацію.

15.02.17 у великій залі районної адміністрації проведені громадські слухання на тему: «Скасування рішення Запорізької міської ради від 28.09.2016 №60 «Про упорядкування питань щодо встановлення будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу», упорядкування питань встановлення вузлів обліку природного газу в місті Запоріжжя та взаємовідносин з ПАТ «Запоріжгаз». У слуханнях прийняли участь близько 400 мешканців району.

         Підготовлено інформаційне повідомлення для проведення громадського обговорення  щодо подальшої долі демонтованої скульптури В.І.Леніна та скульптурами сталевара, колгоспниці, електрика, інженера-будівельника, що входять до скульптурної композиції, з урахуванням обмежень, передбачених Законом «про декомунізацію»?

На підприємствах, закладах, організаціях району проведено Єдиний день інформування населення щодо героїчної оборони Дебальцевого.

         Протягом лютого  в районній адміністрації проводились засідання, наради тощо:

         відбулось навчання з питання заповнення е-декларації;

         проведено робочу нараду за участю  ГО «Комунарська районна  рада ветеранів України» з питання організації святкового заходу в районі  з нагоди 30-ї річниці заснування ветеранського руху в України;

         проведено консультативно-правову зустріч за участю представників районної адміністрації, податкової інспекції по Комунарському району, районного управління Пенсійного фонду, Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Другого Запорізького місцевого центру з надання вторинної правової допомоги, управління праці та соціального захисту.

За консультацією звернулося 7 осіб з таких питань:

-     нарахування пенсії – 3 особи;

-     спадкування за заповітом – 1 особа;

-     визнання договору купівля-продажу дійсним – 1 особа;

-     безоплатна передача земельної ділянки – 1 особа;

-     отримання субсидії – 1 особа.

         Надані консультації та роз’яснення.

      2 засідання адміністративної комісії. Винесено на розгляд 8 матеріалів, з них 4 - за ст. 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) на суму 2907 грн.; 3 адміністративних матеріали за ст. 212-1 (ч.2) КУпАП (несвоєчасна реєстрація народження дитини) на суму 102 грн, та 1 адміністративний матеріал закрито; по ч. 2 ст. 156 КУпАП прийнято рішення стягнути суму штрафу (продаж алкогольних напоїв неповнолітнім) - 850грн.;

3 засідання районної комісії по упорядкуванню роботи об'єктів сфери обслуговування, на яких розглянуто 4 звернення суб’єктів підприємницької діяльності щодо розміщення засобів пересувної мережі, 1 звернення щодо  припинення дії розпорядження голови районної адміністрації та 2 звернення Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ Нацполіції в Запорізькій області щодо скорочення продовженого режиму роботи  кафе «Шашлична №1» по пр. Соборному, 4-б, 18-а та вул. Чумаченка, 34 скорочення продовженого режиму роботи кафе «Енігма», «Старий парк», «Хуторок», «Мрія» та «Гранд Макс». На виконання протокольного доручення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді від 22.02.2017 № 1 обговорено заходи по ліквідації стихійної торгівлі в районі;

         засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Розглянуто питання стану погашення з виплати заробітної плати  на підприємствах району, легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати, погашення заборгованості підприємствами по Єдиному внеску;

           3 засідання громадської комісії з житлових питань. Підготовлено 5 розпорядження з питання постановки на квартирну чергу,  надано 3 згоди щодо зміни договорів найму. Прийнято та проконсультовано  23 громадянина з питання постановки на квартирну чергу на отримання житла. Проведено обстеження житлових умов  громадян для можливості постановки на квартирну чергу- Водограйна буд.5, Північнокільцева, буд.5, Новокузнецька, буд.53б, Олімпійська, 8, вул.Автозаводська, 42, Стешенка, 18;          

         засідання спостережної комісії.

У лютому забезпечено  щоденний моніторинг кількості прибувших та вибувших вимушено переміщених осіб, які компактно проживають на території Комунарського району.

        Станом на 28.02.2017 в гуртожитку КП «Наше місто», за адресою вул. Дослідна станція, 74 перебуває 80 осіб з числа ВПО, у містечку модульного типу по вул. Стешенка, 18 перебуває 368 осіб. 

Проведено моніторинг потреб учасників АТО та сімей загиблих в АТО.

        Станом на 28.02.2017 в Комунарському районі зареєстровано 716 осіб - учасників АТО, 15 військовослужбовців, які постраждали під час проведення АТО та 15 сімей загиблих учасників АТО.

Щомісячно 24 особи – члени  сімей загиблих учасників в АТО отримують допомогу на сплату житлово-комунальних послуг.

51 особа – з категорії учасник АТО, пройшла курси психологічної реабілітації, 30 осіб – водійські курси та 2 особи – курси з підготовки водіїв авто- погрузчиків за рахунок державного бюджету.

З питання щодо виділення житла до районної адміністрації з початку проведення АТО звернулося 25 осіб з числа демобілізованих учасників. Їм були надані роз’яснення та запропоновано стати на квартирний облік.

Станом на 28.02.2017:

- поставлено на квартирний облік 34 особи зазначеної категорії.

          - в Південному районному центрі зайнятості м. Запоріжжя на обліку перебуває 78 осіб з числа учасників АТО.

         - працевлаштовані 40 учасників АТО.

         Вживались заходи по виконанню Закону України „Про Державний реєстр виборців”. Протягом лютого на підставі відомостей, наданих суб’єктами подання інформації для проведення періодичного поновлення бази даних Реєстру та в порядку уточнення персональних даних виборців було опрацьовано 698 записів про виборців. Видано 61 наказ про внесення змін та доповнень до бази даних Реєстру. Направлено 24 запити до суб’єктів подання відомостей про уточнення персональних даних 167 виборців.

            Проведено певну роботу з кадрових питань. Заступник голови районної адміністрації прийняв участь в апаратному навчанні у МВК на тему: «Порядок проведення евакуації у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру». Один посадовець прийняв участь у навчанні: «Впровадження інтернет-платформи енергоефективності uMuni та єдиного реєстру будівель бюджетної сфери з питання системи електронних закупівель».            

          На виконання розпорядження міського голови від 12.01.2017 № 28к/тр «Про затвердження термінів і графіка проведення співбесід з керівниками виконавчих органів міської ради, посадовими особами місцевого самоврядування апарату міської ради, апарату виконавчого комітету міської ради» та від 13.02.2017 № 196к/тр «Про внесення змін до розпорядження міського голови від 12.01.2017 № 28 к/тр «Про затвердження термінів і графіка проведення співбесід з керівниками виконавчих органів міської ради, посадовими особами місцевого самоврядування апарату міської ради, апарату виконавчого комітету міської ради» та розпорядження голови районної адміністрації від 12.01.2017 № 3к/тр „Про проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов’язків та завдань” зі змінами, 24.02.2017 проведено співбесіди з посадовими особами районної адміністрації. Співбесіду пройшли 34 посадові особи, 9 осіб отримали оцінку виконання посадових обов’язків „добре”,  25 особа - оцінку „висока”.

          Для посадових осіб районної адміністрації проведено апаратне навчання щодо заповнення електронної декларації за 2016 рік щодо себе та членів своєї сім’ї з використанням електронного цифрового підпису.

          Осіб, щодо яких прийнято рішення суду про заборону займати посади в державних органах або звільнених на підставі рішення суду не було. Також, фактів вчинення корупційних діянь або порушення спеціальних обмежень посадовими особами районної адміністрації за звітний період не виявлено.

Районна адміністрація постійно вживає заходи щодо поліпшення торговельного обслуговування населення. Проведено обстеження всіх торговельно – зупинкових комплексів, суб’єктам господарювання вручені нагадування про необхідність постійного прибирання снігу та посипці протиожеледною сумішшю.  На об’єктах, де були виявлені недоліки, одразу  проводилась робота  щодо їх усунення.

        Також, проведено  роботу з керівниками ринків з питання утримання території ринків та прилеглих територій у належному санітарному стані. У зв’язку з ускладненням погодних умов керівникам ринків та 36 об’єктів торгівлі направлені факсограми з питання забезпечення безперебійного постачання продуктів першої необхідності та своєчасного  очищення від снігу  і посипання протиожеледною сумішшю пішохідних доріжок та під’їзних шляхів.

        З метою приведення об’єктів та прилеглої території до належного  стану проводились обстеження підприємств сфери торгівлі та послуг по вул. Північнокільцевій, Ситова та Броньовій. З суб’єктами господарювання, на об’єктах яких виявлені недоліки,  проведено роботу щодо  утримання прилеглої до об’єктів  території у належному стані.

         Проведено виїзну нараду для 25 суб’єктів підприємницької діяльності з питань благоустрою території об’єктів сфери торгівлі та послуг, розташованих на площі Привокзальній.

        Продовжувалась робота з суб’єктами підприємницької діяльності - власниками тимчасових споруд про необхідність оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд  та укладання договорів на право користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. 

        Проведено аналіз та підготовлено інформацію по тимчасовим спорудам, розташованим на території району. Необхідно укласти договір на право користування місцем для розміщення ТС всього по 276 спорудах, з них  отримали паспорти прив'язки - 174 . На 16.02.2017 укладено 39  договорів,  що складає  14,1% від загальної кількості потенційних договорів та 22,4 % від споруд з паспортами прив'язки.

На виконання протокольного доручення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 13.12.2016 № 08 щодо забезпечення безперешкодного руху спеціальної техніки ПЧ – 5 Запорізької дистанції колії станції Запоріжжя – 1, проводився моніторинг ситуації на ділянці дороги від ПЧ-5 до пр. Соборного щодо недопущення торгівлі та стоянки автотранспорту на вказаній території. Керівнику торговельного майданчику «Гурман - Люкс» вказано на необхідність проведення постійної роботи з громадянами, які торгують біля проїзду, щодо недопущення цієї торгівлі.

На виконання п. 13 і 21 Плану  заходів щодо  ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на території м. Запоріжжя, затвердженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді (протокол №1 від 22.02.2017 зі змінами) проведені організаційні заходи та підготовлено проект розпорядження голови районної адміністрації про створення тимчасової комісії з перевірки місць реалізації м’яса та м’ясних продуктів на території Комунарського району. 28.02.2017 проведена нарада з керівниками та власниками об'єктів торгівлі, в яких здійснюється реалізація продовольчих товарів, з питання ознайомлення їх з заходами щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми на території м. Запоріжжя.

         Виконуючий обов'язки начальника Управління Держпродспоживслужби в м. Запоріжжі   Приходько С.А. ознайомив присутніх з ситуацією, яка склалась у м. Запоріжжя у зв'язку з виявленням захворювання африканською чумою свиней. У зв'язку з цим забезпечення населення продуктами тваринного походження має здійснюватись через роздрібну торговельну мережу та агропродовольчі ринки з обов'язковою наявністю декларації виробника та супровідних ветеринарних документів .

         Також говорилось про необхідність підготовки об'єктів торгівлі та прилеглих до них територій  до роботи в  весняний період, а саме прибирання від сміття та протиожеледних сумішей, приведення у належний стан зеленої зони , газонів та фасадів об'єктів.

Завершено інвентаризацію дислокації підприємств роздрібної торгівлі, розташованих  на території Комунарського району. Станом на 22.02.2017 функціонує 328 підприємств роздрібної торгівлі, з них магазинів - 316, торговельних павільйонів – 12 та 382 об’єкти по наданню послуг населенню. У порівнянні до 2016 року  кількість об’єктів зменшилась на 43 одиниць.     

Проведено моніторинг цін та асортименту товарів в об’єктах фірмової торгівлі під знаком «Купуй Запорізьке – обирай своє». Встановлено, що у порівнянні до 30 січня поточного року в об’єктах ТОВ «Айс-Запоріжжя» подорожчала продукція: молоко, сир на 5-11%, сметана – 3-9%, масло тваринне – 6-12%. В фірмовій мережі «Мелітопольський м’ясокомбінат» підвищились ціни на свинину – 7-16%, м’ясо птиці – 2-6%, ковбасні вироби – 4-8%, консерви м’ясні – 2%. В об’єктах «Бердянський м’ясокомбінат» знизилась вартість соціальних сортів ковбас варених 1 гатунку на 5-15%, яєць – 14%, але здорожчали ковбасні вироби варено-копчені, сиро-в’ялені на 15%, консерви рибні – 21-28%, сир – 3%, масло тваринне – 8%, цукор – 9%.

Підготовлено:

        -  3 проекти розпорядження голови районної адміністрації про відведення місць для розміщення засобів пересувної мережі,  закріплення та утримання в належному стані території, виділеної  для розміщення  засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг і укладання договору на право користування місцем;

        - 2 договори на право користування місцем для розташування засобу дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг;

        - 10 договір на право користування місцем для розташування  тимчасових споруд.

        - 25 документів про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг.

         Спільно з представником  інспекції з благоустрою міської ради 8 лютого проведено  рейд з питання  виконання правил благоустрою. Обстежено об’єкти по вул. Новокузнецькій, 4 та Новокузнецькій, 12-В. Керівникам вказано на недоліки та термінове їх усунення.

        Спільно з представниками правоохоронних органів  проведено 4 рейди з питання припинення незаконної торгівлі в районі.  Обстежено вул. Водограйну, Європейська, Космічна, Чумаченка та Ситова. Серед торгуючих у невстановлених місцях проводилась роз’яснювальна робота, незаконна торгівля припинялась. 

        На виконання протокольного доручення  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді від 22.02.2017 № 1 щоденно проводиться обстеження району з питання виявлення місць стихійної торгівлі серед торгуючих у невстановлених місцях проводиться роз’яснювальна робота, незаконна торгівля припинялась. 

        Також продовжуються щоденні чергування з метою недопущення незаконної торгівлі по вул. Ситова, 4-6 та Новокузнецькій, 12 - 16.   

Пріоритетними напрямками діяльності районної адміністрації є створення комфортних умов життя мешканців району, його благоустрій.

З цією метою проводились наради:

- з керівниками комунальних служб району: КП «ЕЛУАШ», КП «Водоканал», ФК «МТМ», ПАТ «СМЕП «Символ», КП «Запоріжміськсвітло», КРБП «Зеленбуд», КП «Запорізькі міські електричні мережі», МКП «Наше місто», на яких  визначались плани  робіт підрозділів на поточний тиждень;

         - з КП «Наше місто», КП «ТИТАН» та ТОВ «ЕКО-СІЧ» щодо прибирання внутрішньоквартальних доріг та проїздів від снігу та ожеледиці, на якій було визначено маршрути прибирання, надано доручення КП «Наше місто» і КП «Титан» щодо організації співпраці їх підприємств с «ЕКО-СІЧ».

На контролі керівництва районної адміністрації питання зимового утримання території району. Вживались заходи по посипці тротуарів, доріг приватного сектору, проблемних спусків, підйомів, під’їздів до навчальних, медичних установ та соціальних об’єктів. Роботи проводились технікою КП «ЕЛУАШ». Щоденно складався графік посипки території району, велась карта обробки даних ділянок.

           Обстежувались зупинки громадського транспорту,  які  утримує КП ЕЛУАШ, та тротуари Комунарського району щодо виконання робіт по видаленню наледі.

  Велися роботи щодо вивозу ялинок з Південного мікрорайону.

           Спільно з ПП «Позняк» обстежено територію району та зупинки, на яких буде встановлено у 2017 році 10 зупинкових павільйонів.

          Спільно з КП «ЕЛУАШ» обстежено стан магістральних доріг, на яких у 2016 році виконувався ямковий, середній поточний ремонт, а у 2017 році з’явилися нові ями.

          За звітній період було вивезено листя з вул. Тополіна 35, Ситова 11а, 13, 13а, Комарова 29, 29а, 27, 25а, 25, Чумаченка,47,  вул.Святоволодимирівської, 86, вул. Волі, вул. Степової, з вул. Парамонова, 10, вул. Олександра Говорухи 20, 22, вул. Північнокільцевої, 23, 3, 5, вул. Магара, 9, вул. Космічнї, 98, 100, 100а. Листя було вивезено КП «Запоріжремсервіс». Для вивозу листя було задіяно 5 прицепів та 1 погрузчик.

          Було зібрано випадкового сміття  157918 кв.м., зібрано гілля 346 кв.м.,

          Була проведена обрізка гілля на Прибережній магістралі, вул. Парамонова, Привокзальній,  40 річчя Перемоги, у парку ім. Гагаріна, на транспортній розв’язці на вул. Автозаводська – Гаврилова - М. Ласточкіна.

          Організована робота щодо перевірки будинків житлового фонду району на предмет виявлення відкритих горіщ, підвалів технічних приміщень.

           У зв’язку з виявленням на території Комунарського району захворювання африканської чуми по вул.Чкалова, 181а районною адміністрацією спільно з ПРАТ СМЕП «Символ» встановлено спеціальні дорожні знаки «Увага «Карантин». Розклеєно додаткові об'яви «Карантин».

           У лютому щотижнево контролювався  стан виконаних робіт по демонтажу будівельного майданчику ТОВ «СВ –Дім» на Привокзальній площі ст. Запоріжжя-1.

          Протягом лютого до районної адміністрації надійшло 87 письмових звернень від громадян, з них  електронною поштою надійшло 1 звернення, на особистих прийомах головою районної адміністрації звернень не було. У порівнянні з  аналогічним періодом 2016 року: письмових звернень – 100, електронною поштою -2 звернення,  на особистих прийомах голови РА – 6.

Основні питання, з яких письмово звертались громадяни у лютому

 

2017

2016

Питання землекористування та сільського господарства

-

-

Питання житлового господарства

42

46

Питання комунального і дорожнього господарств, благоустрою

26

28

Питання торгівлі і громадського харчування

4

8

Питання науки, освіти, виховання і навчання дітей, роботи навчально-виховних закладів

9

9

Питання соціального захисту населення

6

7

Питання забезпечення законності та охорони правопорядку

-

1

Інші питання

-

6

Всього письмових питань

87

105

 

Кількість письмових звернень у лютому місяці з питань житлового господарства  у порівнянні з лютим 2016 року дещо зменшилась на 8,7%, з 46 до 42 звернень. Основні питання стосуються приватизації кімнат у гуртожитках, надання дублікатів на право  власності на житло (18),  зміни умов договору найму житла (6), продажу, передачі житла (6). Звернень з  питань землекористування не надходило зовсім. Що стосується звернень з питань санітарного стану, благоустрою прибудинкових територій, будівництва та ремонту доріг, їх кількість майже не змінилась у порівнянні з минулорічним періодом 26 звернень проти 28. Основні питання – ремонт доріг на прибудинковій території (8), опалення, забезпечення  паливом (6),  санітарний стан, благоустрій прибудинкових територій  – (2). Кількість звернень з  питань науки, освіти, виховання та навчання дітей не змінилась у порівнянні з лютим 2016 року та складає 9 звернень. За звітній період надійшло 6 звернень з питань соціального захисту населення,  в 2017 році таких звернень було -7.

Два звернення у лютому місяці направлено для розгляду за належністю до інших установ, оскільки  питання, підняті у зверненням не входять до компетенції районної адміністрації.

           Станом на 03.03.2016 року 20 звернень громадян, що надійшли у лютому 2016 року задоволено, на 30 надано роз’яснення,  решта знаходиться на розгляді.

          За зверненнями громадян у лютому прийнято та отримано громадянами 12 розпоряджень: 5 - з питань вчинення дії з власністю від імені неповнолітніх, 2 – присвоєння поштової адреси та розподілу домоволодіння, 3 – надання дублікатів права власності на житло,  2 - з питання виховання малолітніх.  

          Станом на 01.02.2017 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходилось на контролі виконання 141 документів, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

            Протягом лютого:

            взято на контроль – 3 документи;

            долучено до контрольних справ – 1 документ;

            відправлено – 98 інформацій на виконання цих довгострокових контрольних документів.

             Надання інформації на виконання контрольних документів було здійснено без порушення терміну виконання.

          Станом на 01.03.2017 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходиться на контролі виконання 144 документів, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

          Проаналізовано роботу з документами в районній адміністрації. У лютому опрацьовано 498 документа, видано 81 розпорядження голови районної адміністрації. 


 Про роботу районної адміністрації у січні 2017 року

 

Діяльність районної адміністрації здійснювалась згідно з планом міськвиконкому та районної адміністрації в межах компетенції, визначеної Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Положенням про районну адміністрацію.

З нагоди Дня Соборності представники районної адміністрації прийняли участь в урочистих зборах з нагоди свята. За рекомендаціями районної адміністрації на підприємствах, організаціях, установах району проведено єдиний день інформування. У районних бібліотеках та бібліотеках закладів освіти організовано виставки науково-публіцистичної літератури та експозицій. В навчальних закладах району проведено тематичні заходи.

         У всесвітній День Голокосту проведено мітинг на братській могилі по вул. Очаківської. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять замучених у 1941-1943 роках німецькими фашистами понад 36 тисяч мирних жителів Запоріжжя, з них -20 тисяч євреїв. Квіти до монумента поклали керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омелянович, начальник управління внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю ЗОДА Олександр Зубченко, голова районної адміністрації по Комунарському району Олександр Кузьмін, представники Запорізької іудейської релігійної громади «Бейт Менахем», благодійної організації «Запорізький благодійний фонд «Хесед Міхаель».

         Протягом січня  в районній адміністрації проводились засідання, наради тощо:

          відбулось навчання з питання проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами районної адміністрації покладених на них обов’язків та завдань;

         консультативно-правова зустріч для населення району за участю представників районної адміністрації, управління Пенсійного фонду у Комунарському районі,  районної  податкової інспекції. На усі запитання надані консультація та роз’яснення.

         2 засідання адміністративної комісії;

         2 засідання    районної    комісії   по упорядкуванню роботи об'єктів сфери обслуговування, на яких розглянуто 2 звернення суб’єкта підприємницької діяльності щодо встановлення продовженого режиму роботи об’єкту сфери торгівлі  та 2 звернення суб’єктів підприємницької діяльності щодо розміщення засобів пересувної мережі,  закріплення та утримання в належному стані територій, виділених  для розміщення  засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг і укладання договорів на право користування місцем;    

засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Розглянуто питання стану погашення з виплати заробітної плати  на підприємствах району, легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати, погашення заборгованості підприємствами по Єдиному внеску;

           3 засідання громадської комісії з житлових питань. Підготовлено 3 розпорядження з питання постановки на квартирну чергу,  прийнято 3 розпоряджень щодо зміни договорів найму. Прийнято та проконсультовано  14 громадян з питання постановки на квартирну чергу на отримання житла. Проведено обстеження житлових умов 2 громадян для можливості постановки на квартирну чергу;

         засідання спостережної комісії.

У січні забезпечувався  щоденний моніторинг кількості прибувших та вибувших вимушено переміщених осіб, які компактно проживають на території Комунарського району. Станом на 01.02.2017 в гуртожитку КП «Наше місто», за адресою вул. Дослідна станція, 74 перебуває 81 особа з числа ВПО, у містечку модульного типу по вул. Стешенка, 18 перебуває 368 осіб. 

         Проведено роботу щодо збору інформації із забезпечення потреб вимушенопереміщених осіб на території Комунарського району. Так, станом на 01.02.2016 на території Комунарського району зареєстровано 4009 ВПО;

         5832 особи звернулося до управління Пенсійного Фонду України в Комунарському районі з питання поновлення пенсійних виплат з числа ВПО;

видано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, на в тому числі оплату житлово-комунальних послуг 1548 особам з числа ВПО;

влаштовано дітей в освітні заклади району: 219 дітей – у школи, 96 дітей – у дошкільні заклади освіти, 12 – у вищі навчальні заклади, 11 – професійно-технічні навчальні заклади.

Проведено моніторинг потреб учасників АТО та сімей загиблих в АТО. Станом на 01.02.2017 у районі зареєстровано 11 осіб учасників бойових дій інвалідів (ІІ та ІІІ група інвалідності) та 14 сімей загиблих у АТО. На теперішній час поставлено на квартирний облік 36 особи зазначеної категорії.

         Вживались заходи по виконанню Закону України „Про Державний реєстр виборців”. Протягом січня на підставі відомостей, наданих суб’єктами подання інформації для проведення періодичного поновлення бази даних Реєстру та в порядку уточнення персональних даних виборців було опрацьовано 805 записів про виборців. Видано 53 накази про внесення змін та доповнень до бази даних Реєстру. Направлено 24 запити до суб’єктів подання відомостей про уточнення персональних даних 202 виборців.

          Проведено певну роботу з кадрових питань.  Посадова особа  районної адміністрації підвищила кваліфікацію у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області за темою «Керівник структурного підрозділу органу місцевого самоврядування».

          Осіб, щодо яких прийнято рішення суду про заборону займати посади в державних органах або звільнених на підставі рішення суду не було. Також, фактів вчинення корупційних діянь або порушення спеціальних обмежень посадовими особами районної адміністрації за звітний період не виявлено.

Районна адміністрація постійно вживає заходи щодо поліпшення торговельного обслуговування населення. Підведені підсумки конкурсу на краще підприємство торгівлі та сфери послуг по підготовці  до новорічних та різдвяних свят 2017 року. Переможцями конкурсу  стали:  торговий комплекс «Старий парк», ресторан «Венеція», ГТЦ «Амстор».    За новорічне оформлення суб’єктами господарювання об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг також оголошено подяки голови районної адміністрації:

         ТЦ «Варус» ТОВ «Кропперс Груп», вул.Північнокільцева, 10а;

         ТЦ «Метро» ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна», вул.Оріхівське шосе,7а ;

         магазин «Міда», пп Стусь О. І., вул.Східна,1;

         магазин «Кнопка» пп Шобстат В. В., вул. Європейська, 26;

         магазин «Рибка» пп Федоренко О. В., вул. Чумаченка, 25в;

         дитяче кафе «Денс» пп Цикало Г. М., вул. Європейська, 4;

кафе «Гавань», пп Черниш А. А., пр.40-річчя Перемоги, 55а.

Проводилась робота з суб’єктами підприємницької діяльності - власниками тимчасових споруд про необхідність оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд  та укладання договорів на право користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. Складено перелік ТС, по яких ще не отримані паспорти прив’язки ТС.

На виконання протокольного доручення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 13.12.2016 № 08, на якому розглядалось питання забезпечення безперешкодного руху спеціальної техніки ПЧ – 5 Запорізької дистанції колії станції Запоріжжя – 1, проводився моніторинг ситуації на ділянці дороги від ПЧ-5 до пр. Соборного щодо недопущення торгівлі та стоянки автотранспорту на вказаній території. У разі порушень  приймались заходи щодо звільнення території.

Неодноразово проводились обстеження торговельно-зупинкових комплексів, ринків та торговельного майданчику щодо санітарно-технічного стану об’єктів, прибирання снігу та посипці протиожеледною сумішшю. З власниками об’єктів, де були виявлені недоліки проводилась роз’яснювальна робота щодо якісного та своєчасного очищення від снігу гостьових стоянок та посипці сумішшю територій, прилеглих до об’єктів.    

Проведено моніторинг цін та асортименту товарів в об’єктах фірмової торгівлі під знаком «Купуй запорізьке – обирай своє». Встановлено, що у фірмовій мережі цінова політика на власну продукцію (ковбасні вироби, м’ясна продукція, молочна продукція), дійсно, дешевше на 15-20%, але товари інших українських виробників (крупи, цукор, борошно, олія), які присутні у зазначених об'єктах, або на рівні, або навіть вище, ніж в торговельній мережі (порівняльні таблиці додаються).

 Також проведено аналіз дотримання Меморандуму в частині забезпечення місцевими виробниками присутності товарів місцевого виробництва в обсязі не менше 80% від загального асортименту продовольчих товарів.  Встановлено, що в мережі «Бердянський м’ясокомбінат» (на прикладі павільйону по вул. Чумаченка, 37) з 292 найменувань, товарів місцевих товаровиробників — 94 найменування (32%), інших українських виробників - 198 (68%). В фірмовій мережі «Мелітопольський м’ясокомбінат»  - майже вся продукція власного виробництва та 10% - продукція інших місцевих товаровиробників ( бакалейна група). В мережі ТОВ «Айс-Запоріжжя» асортимент товарів місцевих виробників (Вільнянськ, Новомиколаївка, ТМ «Рідний край», «Айс») становить 50% від загальної кількості товарів. З українських виробників продукція ТМ «Злагода», «Комо», підприємств міст Харків, Вінниця, Миколаїв.

Спільно з представниками правоохоронних органів та інспекцією з благоустрою міської ради 26 січня проведено  рейд з питання припинення незаконної торгівлі.  Обстежено вул. Чумаченка, Європейську,11, Водограйну, 18 та Космічну, 98. 6 особам, що здійснювали незаконну торгівлю, вручені попередження, стихійна торгівля ліквідована, протоколи не складались. Серед торгуючих у невстановлених місцях проводилась роз’яснювальна робота. Також продовжуються щоденні чергування з метою недопущення незаконної торгівлі по вул. Ситова, 4-6 та Новокузнецькій, 12 - 16.     

Пріоритетними напрямками діяльності районної адміністрації є створення комфортних умов життя мешканців району, його благоустрій.

З цією метою проводились наради:

- з керівниками комунальних служб району: КП «ЕЛУАШ», КП «Водоканал», ФК «МТМ», ПАТ «СМЕП «Символ», КП «Запоріжміськсвітло», КРБП «Зеленбуд», КП «Запорізькі міські електричні мережі», МКП «Наше місто», на яких  визначались плани  робіт підрозділів на поточний тиждень;

         - з КП «Наше місто», КП «ТИТАН» та ТОВ «ЕКО-СІЧ» щодо прибирання внутрішньоквартальних доріг та проїздів від снігу та ожеледиці, на якій було визначено маршрути прибирання, надано доручення КП «Наше місто» і КП «Титан» щодо організації співпраці їх підприємств с «ЕКО-СІЧ».

На контролі керівництва районної адміністрації питання зимового утримання території району. Вживались заходи по посипці тротуарів, доріг приватного сектору, проблемних спусків, підйомів, під’їздів до навчальних, медичних установ та соціальних об’єктів. Роботи проводились технікою КП «ЕЛУАШ». Щоденно складався графік посипки території району, велась карта обробки даних ділянок.

         За зверненнями голів квартальних комітетів №15, 16, 17 посипані вул. Столярна, Вагонна, Степова, Тополіна, Грузинська, Кишинівська, Кармелюка, Таманська, Руська, Чкалова. Посипані вул. приватного сектору Першотравневого та Друготравневого селищ (вулиці Азовська, Зеленогірська, Політкаторжан, Червонозаводська, Піонерська, Маршова, Вузькоколійна, Окська тощо).Посипана вул. М.Ласточкіна та усі прилеглі до неї вулиці (будинки квартальних комітетів №10, 13, 28). На Дослідній станції посипані в’їзди, центральна вулиця, під’їзди до будинків приватного сектору.

             Оброблені протиожеледною сумішшю внутрішньоквартальні проїзди та тротуари вздовж доріг по вул. Новокузнецькій, Автозаводській, Водограйній, 40-річчя Перемоги, Космічній, Чумаченка, О.Говорухи.

            Особлива увага приділялась посипці «неорганізованим» доріжкам на Південному мікрорайоні, на Дослідній станції.

            За графіком щотижнево проводились рейди за участю представників районної адміністрації, інспекції з благоустрою міської ради, районного відділу поліції з питання утримання територій у зимовий період. Велась профілактична робота з власниками та орендарями торгово-зупинкових комплексів, ринків, закладів торгівлі щодо очищення прилеглої території від снігу, наледі,  та її посипці.

           Спільно з КП «Водоканал» перевірено стан дорожнього покриття після виконання робіт по реконструкції водопроводу по вул. О.Говорухи (від вул. Парамонова до вул. Польової). Місця робіт заасфальтовано.

           У січні встановлено  шафи під лічильники за адресами: вул. Чумаченка, 9, 15, 18,  вул. 40 - річчя Перемоги, 37, вул. Європейська, 30, 32, Рязанська, 13.

            ТОВ «УМВЕЛЬТ-Запоріжжя» виконано ремонт контейнерів за 21 адресами.

            За звітній період було обстежено підземно-пішохідний  перехід по вул. Миколи Ласточкіна. Підготовлені відповідні листи до організацій, які відповідають за утримання пішохідного переходу в належному стані.

           КП «Запоріжремсервіс»  вивезені ялинки з вулиці Автозаводської, буд.16, 20, 22, 24, 30, 32, 34, 40, 42, 44, 50а, вул. Новокузнецької, буд.18, 20,  вул. Стешенка, буд.15, 25.

           В будинку 78а по вул. Космічній приватним підприємством «ТОК» було виконано реконструкцію мереж систем теплопостачання.

         Протягом січня місяця до районної адміністрації надійшло 95 письмових звернень від громадян, з них  електронною поштою надійшло 1 звернення, на особистих прийомах головою районної адміністрації звернень не було. У порівнянні з  аналогічним періодом 2015 року: письмових звернень – 55, електронною поштою -3 звернення,  на особистих прийомах голови РА – 6.

          Основні питання, з яких письмово звертались громадяни у січні

 

2017

2016

Питання землекористування та сільського господарства

1

-

Питання житлового господарства

43

24

Питання комунального і дорожнього господарств, благоустрою

27

11

Питання торгівлі і громадського харчування

-

1

Питання науки, освіти, виховання і навчання дітей, роботи навчально-виховних закладів

5

11

Питання соціального захисту населення

4

6

Питання забезпечення законності та охорони правопорядку

1

1

Інші питання

14

1

Всього письмових питань

95

55

 Кількість письмових звернень у січні  з питань житлового господарства  у порівнянні з січнем 2016 року зросла на 79,16%, з 24 до 43 звернень. Основні питання стосуються приватизації квартир (обстеження  та складання актів для подальшої приватизації кімнати у гуртожитку (19), продажу, передачі житла (5), поліпшення житлових умов (4). Що стосується звернень з питань санітарного стану, благоустрою прибудинкових територій, будівництва та ремонту доріг, їх кількість зросла майже у два рази у порівнянні з минулорічним періодом 27 звернень проти 11. Основні питання – ремонт доріг, внутрішньо квартальних доріг, посипка тротуарів протиожеледною сумішшю (19), відновлення електропостачання (2).   Кількість звернень з  питань науки, освіти, виховання та навчання дітей дещо зменшилась  у порівнянні з січнем 2016 року та складає 5 звернень проти 11. За звітній період надійшло 4 звернення з питань соціального захисту населення,  в 2016 році таких звернень було -6.

Одне звернення у січні місяці направлено для розгляду за належністю до КП «Наше місто», оскільки  питання, що піднято у зверненні не входять до компетенції районної адміністрації.

           Станом на 03.02.2017 року 17 звернень громадян, що надійшли у січні, задоволено, на 40 надано роз’яснення,  решта знаходиться на розгляді.

          За зверненнями громадян у січні прийнято чотири розпорядження: 1 - з питань відчуження частини домоволодіння, 1 – присвоєння поштової адреси, 1- надання дублікату свідоцтва про право власності, 1 – влаштування дитини до санаторію без згоди батька.   

          Станом на 01.01.2017 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходилось на контролі виконання 138 документів, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

            Протягом січня:

            взято на контроль – 3 документи;

            долучено до контрольних справ – 6 документів;

            відправлено – 105 інформацій на виконання цих довгострокових контрольних документів.

             Надання інформації на виконання контрольних документів було здійснено без порушення терміну виконання.

          Станом на 01.02.2017 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходиться на контролі виконання 141 документів, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

          Проаналізовано роботу з документами в районній адміністрації. У січні опрацьовано 553 документа, видано 64 розпорядження голови районної адміністрації. 


 Про роботу районної адміністрації за 2016 рік

   

         Діяльність районної адміністрації здійснювалась згідно з планом міськвиконкому, районної адміністрації в межах компетенції, визначеної Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Положенням про районну адміністрацію. Головою районної адміністрації проводились апаратні наради за участю заступників голови районної адміністрації, начальників структурних підрозділів, керівників підприємств і служб району, які забезпечують його життєдіяльність. Під час нарад розглядались питання:

  стану роботи з призову на строкову та контрактну службу,

приведення території району в належний санітарний стан,

виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”,  

освоєння бюджетних коштів при виконанні заходів з благоустрою району,

змін у нормативних актах, що регулюють правові відносини функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності,

ліквідації стихійної торгівлі,

нарахування субсидій мешканцям району та соціальних виплат незахищеним верствам населення,

стану справ в районі з виплати пенсій, 

стану справ на ринку праці,

підготовки до опалювального сезону,

роботи комунальних служб в осінньо-зимовий період.

У квітні  голова районної адміністрації Олександр Кузьмін провів зустріч з мешканцями району. Під час зустрічі Олександр Кузьмін підвів підсумки роботи районної адміністрації за попередній рік та проінформував присутніх про плани благоустрою та розвитку району на 2016 рік за рахунок міського бюджету (у відповідності до міських програм).

Підведено підсумки громадського обговорення щодо перейменування назви Комунарського району, яке проходило з 01.06.2016 по 20.07.2016 року. В обговоренні взяли участь:

трудові колективи органів виконавчої влади, навчальних та лікувальних закладів району, підприємств, організацій різної форми власності  (районна адміністрація отримала 60 протоколів зборів трудових  колективів),

мешканці району (19 протоколів загальних зборів мешканців приватного сектору),

зібрання громадських організацій (8 протоколів зборів).

До районної адміністрації надійшло 23 електронних повідомлення та 1 письмове звернення. 340  осіб прийняли участь у поквартирному опитуванні, проведеному громадською організацією. Сумарна кількість учасників, які взяли участь у громадському обговоренні склала 4569 осіб. Проти перейменування висловилися 3847 осіб, що складає 84,2%,  «за» - 642 особи (складає 14%), 80 осіб утримались.

         Проводився щоденний моніторинг кількості прибувших та вибувших тимчасово переміщених осіб, які компактно проживають на території Комунарського району (78 осіб проживають на  Дослідній станції, 74 та 372 особи по вул. Стешенка,18).

         Узагальнено інформацію про вжиті заходи з соціального захисту учасників АТО та їх сімей. Станом на 05.01.2017 в Комунарському районі зареєстровано 683 особи – учасника АТО, 11 військовослужбовців, які постраждали під час проведення АТО та 14 сімей загиблих у АТО. 689 осіб зазначеної категорії отримали разову адресну цільову допомогу в розмірі 3000 грн. 24 члени сімей загиблих в АТО отримують щомісячну допомогу на ЖКГ. 50 осіб пройшли курси психологічної реабілітації, 30 осіб – водійські курси за рахунок державного бюджету та 2 особи – водійські курси з підготовки автонавантажувача. З питання щодо виділення житла до районної адміністрації звернулося 25 осіб з числа демобілізованих учасників АТО. Їм були надані роз’яснення та запропоновано стати на квартирний облік. На теперішній час поставлено на квартирний облік 34 особи зазначеної категорії.

          При районній адміністрації по Комунарському району діє Дорадчий орган з питань соціальної роботи з сім’ями, що опинились у складних життєвих обставинах, на який покладено питання соціальної адаптації демобілізованих учасників АТО. Засідання зазначеного Дорадчого органу відбуваються раз на квартал або за потребою. Станом на 04.01.2017 в Південному районному центрі зайнятості м. Запоріжжя на обліку перебуває 78 осіб з числа учасників АТО. Протягом 2016 року працевлаштовано 40 учасників АТО.

         Доброю та поважною традицією в районі стала організація та проведення масових заходів по відзначенню знаменних і пам'ятних дат та державних свят, в яких приймають участь керівники районної адміністрації, депутати міської ради, представники громадських організацій.

         До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту на братському похованні по вул. Очаківській відбувся мітинг за участю директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислава Мороко, голови районної адміністрації Олександра Кузьміна, представників Єврейської релігійної громади "Яхад", Єврейської ради Запорізької області, благодійної організації «Запорізький благодійний фонд «Хесед Міхаель», Єврейського центру "Мазаль ТОВ".

         З нагоди відзначення 27-ї річниці виводу військ з Афганістану в районній адміністрації відбулась зустріч керівництва району з представниками громадської організації «Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Комунарського району. У заході прийняла участь депутат Запорізької міської ради, голова районної ветеранської організації Ніна Гурська. Під час зустрічі обговорено нагальні питання, також відбулось нагородження активістів ветеранського руху Почесними грамотами районної адміністрації, були вручені пам’ятні медалі «25 років виводу військ з Афганістану».

                 22.02.2016 відбулись урочистості з нагоди 59-ї річниці утворення військової частини 3026 Національної гвардії України. Заступник голови районної адміністрації Володимир Кузьменко привітав військовослужбовців зі святом, за сумлінну службу нагородив Почесними грамотами районної адміністрації. Військовослужбовці цієї частини виконували військово-бойові завдання по захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України у зоні проведення АТО.

         З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії відбулась зустріч керівництва районної адміністрації з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вдовами загиблих та померлих учасників ліквідації, членами районного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль». В ході зустрічі обговорено обсяги державних та місцевих програм, зміни до них, спрямовані на посилення соціального захисту осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Особливу увагу було звернено на посилення соціального захисту в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. За поданням ГО «Союз Чорнобиль» активісти руху були нагороджені Почесними грамотами районної адміністрації, а ліквідаторам та вдовам були вручені пам’ятні подарунки та квіти.

         З нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі районною адміністрацією проведено:

святковий концерт для ветеранів війни та праці Комунарського району за участю оркестру музичної школи №8, дитячих колективів Комунарського центру молоді та школярів, хору ветеранів «Космея». Перед початком концерту заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков та голова районної адміністрації Олександр Кузьмін привітали ветеранів з Днем Перемоги та побажали міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба;

урочисте покладання квітів до братського поховання на вул.Очаківській. Квіти до пам’ятника поклали представники  районної адміністрації, ветеранських організацій, Запорізької єврейської общини «Яхад», благодійної організації «Запорізький благодійний фонд «Хесед Міхаєль», учні ЗОШ №38;

мітинг на архітектурно-меморіальному комплексі «Переправа». У заході прийняли участь ветерани, представники обласної та міської влади, громадських організацій, закладів, організацій району, мешканці міста. Перед зібранням виступили міський голова Володимир Буряк, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, голова Запорізької міської організації ветеранів Віктор Короленко, полковник, командир військової частини 3033 Національної гвардії України Андрій Каргаєв. Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих у роки Другої Світової війни. По завершенню заходу представники влади, трудових колективів, громадських організацій поклали квіти до монумента.

До Дня сім’ї та Дня матері проведено районне свято. Свято відбулось на Дитячі залізниці. Для мешканців та гостей району було підготовлено  виступ духового оркестру в/ч 3033, святковий концерт за участю команди КВК «88 чудо світу», театру моди Ліцею Сервісу. Також відбулось підведення підсумків  конкурсу серед жінок району у різних номінаціях. Особливі слова подяки були присвячені присутнім матерям, чиї сини загинули, захищаючи цілісність України у зоні АТО. Перед присутніми виступив голова районної адміністрації Олександр Кузьмін, депутат міської ради Віктор Пріт та голова Комунарської районної ради жінок «Довіра» Ірина Кузнецова.

23, 24 травня відбулось урочисте відкриття 11 меморіальних дошок героям АТО – запоріжцям, які віддали своє життя, захищаючи Батьківщину на сході країни.  Дошки відкрили в загальноосвітніх школах району, де навчались військовослужбовці. У заходах прийняли участь керівництво районної адміністрації, батьки та родичі загиблих військовослужбовців, учні та вчителі шкіл,  представники громадськості.

З нагоди відзначення Дня Державного прапора України та Дня незалежності України у районі проведено низку заходів:

         на адміністративних будівлях підприємств, закладів, організацій району встановлено 172 Державних прапора України, 40 з них-оновлено;

         забезпечено святкове прикрашання району;

         19 серпня 2016 року відбулася зустріч керівництва районної адміністрації з військовими - учасниками АТО. 25 учасників АТО - військовослужбовців в/ч 3033 та ветеранів АТО - інвалідів отримали грамоти, привітальні листівки та пам’ятні подарунки.         

20 серпня  2016 року  - в парку ім. Ю. Гагаріна для мешканців району  проведено  «Етносвято» та шаховий турнір;

20 серпня 2016 року на майданчику біля торговельного центру «Амстор-- Сільпо» по вул. Новокузнецькій, 41 проведено святковий концерт творчих самодіяльних  колективів Комунарського району;

20 серпня проведено 2 районних ярмарки по вул. Стешенка, 20 та на Дослідній станції (навпроти буд. № 76), в яких прийняли участь 10 суб’єктів підприємницької діяльності. Мешканцям району були представлені плодоовочева продукція та інша сільськогосподарська продукція.    Товарообіг склав 32,5 тис. грн..;

24 серпня 2016 року - в парку Ю.Гагаріна проведено святковий концерт творчих самодіяльних колективів Комунарського району;

представники районної адміністрації, трудових колективів організацій району, громадськості взяли участь в урочистих обласних та міських заходах.

         До 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру біля братської могили по вулиці Очаківській пройшов мітинг-реквієм. Вшанувати пам'ять жертв масових розстрілів прийшли керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омельянович, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Владислав Мороко, представники Єврейського общинного центру «Мазаль ТОВ», Єврейської громади Запорізької області, благодійного фонду «Хесед Міхаель». Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу на братській могилі, а представники міської та обласної влади запалили факели.

                03.10.2016  до Дня вчителя організовано проведення районного свята в БК «ЗАЗ» та нагородження грамотами районної адміністрації.

06.10.2016  до Дня ветерана та з нагоди відзначення Дня міста організовано урочисте вшанування - нагородження ветеранів Комунарського району та святковий концерт в БК «ЗАЗ»;

          13.10.2016 організовано урочисте покладання квітів на архітектурно-меморіальному комплексі «Переправа».

13.10.2016 організовано нагородження грамотами районної адміністрації та вручення цінних подарунків 20 учасникам АТО – воїнам в\ч 3026 Національної гвардії України до Дня захисника України на території зазначеної військової частини.

         Проведено урочисті збори до 15-ої річниці створення районного громадського формування з охорони громадського порядку «Громадська безпека» за участю представників Комунарського відділення поліції. Заступник голови районної адміністрації Володимир Кузьменко нагородив Почесними грамотами районної адміністрації членів формування за вагомий внесок в охорону громадського порядку району.

З нагоди  Дня пам’яті  жертв Голодоморів проведено мітинг біля пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років, який розташований на території кафедрального собору Святої Трійці Української православної церкви Київського Патріархату. Відкриваючи мітинг, заступник районної адміністрації Володимир Кузьменко закликав присутніх пам'ятати про ці страшні події, щоб у майбутньому цього ніколи не повторилося. Квіти до монумента поклали і запалили свічки Пам'яті представники районної адміністрації, учні ЗОШ №14, студенти медичного коледжу ЗДМУ. Представники релігійної громади Святої Трійці прочитав поминальну молитву.        

грамотами та подарунками військовослужбовців в\ч А2189 Збройних сил України, в тому числі учасників АТО.

До Дня місцевого самоврядування в районній адміністрації проведено урочисті збори. За високий професіоналізм, сумлінну працю, сумлінне виконання службових обов'язків, особистий внесок у розвиток та зміцнення місцевого самоврядування Почесними грамотами виконавчого комітету Запорізької міської ради, Почесними грамотами районної адміністрації нагороджені кращі працівники районної адміністрації.

14.12.2016 забезпечено участь районної делегації  студентів  КУ «Запорізький медичний коледж» для зустрічі Потяга Єднання України «Труханівська Січ» на вокзалі Запоріжжя-І.

19 грудня  в День Святого Миколая відкрито районну Новорічну ялинку. Ігрову програму до свята підготували творчі колективи позашкільного навчального закладу  «Комунарський районний центр молоді та школярів».

22.12.2016 у рамках міської акції «Дід Мороз 2017» 18 дітей-інвалідів, прикутих до ліжка,  які мешкають у Комунарському районі, отримали привітання з Новим 2017 роком та подарунки.

За традицією керівництво районної адміністрації привітало 100-річних ювілярів району -     6 березня виповнилося 100 років мешканцю Комунарського району Василю Андрійовичу Кротову. 10.10.2016 відбулося урочисте привітання Олейнікової Ганни Єфимівни зі 100-ним ювілеєм. Ювілярам були вручені квіти, вітальні адреси  та цінні подарунки.

         На підприємствах, організаціях, закладах району проведено дні інформування на теми:

         «Український народ у Другій світовій війні»;

         «До Дня Європи у 2015 році»,

         «Відзначення Дня пам’яті жертв фашизму»;

         «Михайло Грушевський - видатний історик, політичний діяч і публіцист, організатор української науки»;

         До Дня захисника України;

         з нагоди заснування Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод;

         з нагоди Дня гідності та Свободи;

         з нагоди відзначення 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України;

         з нагоди Дня Збройних Сил України та Міжнародного Дня волонтера;

         з питань реалізації захисту прав людини.

 В обговоренні зазначених тем прийняли участь понад 2000 осіб.

27.02.2016 та 13.07.2016 проведено конференції по виборах квартальних комітетів № 9 та 18 відповідно. У зв’язку зі станом здоров’я голови квартальних комітетів не мали можливість продовжувати роботу, тому були проведені перевибори складу квартального комітету. Про проведення конференцій населення було проінформовано заздалегідь. З метою контролю за дотриманням нормативних вимог при проведені конференції були присутні спеціалісти  відділу організаційної та кадрової роботи. Була надана методична допомога по підготовці конференцій та оформленню документів. Перевибори пройшли у відповідності до норм чинного законодавства в атмосфері колегіальності, гласності та врахування громадської думки.

 Протягом 2016 року  в районній адміністрації проведено засідання, наради тощо:

         8 нарад з головами квартальних та будинкових комітетів, на яких розглядались питання проведення роботи по перейменуванню вулиць, реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації, призначення субсидій у зв’язку зі змінами у чинному законодавстві, надання пільг, призову на строкову та контрактну службу, активізації договорів на вивіз сміття з території приватного сектору;

6 розширених зустрічей керівництва району з активом громадських ветеранських організацій щодо обговорення та вирішення нагальних питань;

на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» проведено нараду для представників відомчого житла, житлово-будівельних кооперативів (які забезпечують на даний час облік та збереження картотек з питань реєстрації фізичних осіб, по житловим будинкам, які не є комунальною власністю). Під час наради обговорено питання передачі картотек до Департаменту реєстраційних послуг  Запорізької міської ради;

проведено 3 засідання комісії з питань безпечної життєдіяльності та розслідування нещасних випадків невиробничого характеру;

організовано зустріч керівництва районної адміністрації з 13 сім'ями загиблих учасників АТО. На засіданні обговорено питання:

- встановлення меморіальних дошок;

- постановка на квартирний облік;

- пенсійного забезпечення;

- соціального захисту (путівки та виділення земельних ділянок). У засіданні прийняли участь представники департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету ЗМР, управління Пенсійного Фонду в Комунарському районі, УПСЗН по Комунарському району, Комунарського територіального відділення МКП «Основаніє»;

11 консультативно-правових зустрічей з населенням району за участю представників управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району, Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області,  управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі, відділення Комунарського району м. Запоріжжя Запорізької об’єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби Запорізької області, Запорізьких місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час зустрічей допомогу надано 55 громадянам. Переважна більшість питань стосувалась надання юридичних консультацій та питань оформлення права власності на земельні ділянки, житлові будови та оформлення спадщини;

           1 засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва (17.03.2016),  на якому обговорено проект рішення міської ради щодо внесення змін до Порядку відведення місць для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг, а також пропозиції підприємців з цього питання. Також члени координаційної ради ознайомлені з запропонованим районною адміністрацією ЗМР по Вознесенівському району проектом Положення про міський конкурс з благоустрою для суб'єктів підприємницької діяльності.

41 засідання комісії по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування. Розглянуто 141 звернення суб’єктів господарювання:  в т.ч. 58 щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг,  закріплення та утримання у належному стані території, виділеної  для розміщення засобу пересувної   мережі і  44 для розміщення тимчасових споруд та укладання відповідних договорів, 13 щодо внесення змін та доповнень до розпорядження  голови районної адміністрації  від 08.05.2013 № 269р «Про визначення зон для розміщення засобів пересувної мережі»,  14 - встановлення продовженого режиму роботи об’єктів сфери торгівлі та послуг, 4 - про скасування документів про встановлення режиму роботи об’єктів  та 5 інших питань;

        3 засідання робочої групи з координації дій органів місцевого самоврядування та податкової інспекції щодо забезпечення податкових та інших надходжень до державного та місцевих бюджетів, на яких заслухано 14 суб’єкт господарювання  з питання погашення заборгованості по податках та зборах до державного та місцевих бюджетів та з питання укладання додаткових угод до договорів оренди землі. Також, розглядалось питання   щодо надання до ДПІ декларації по податку на землю та заслухано представників ДПІ з питання стану надходжень земельного податку та надання декларацій суб’єктами господарювання. Розпорядженням голови районної адміністрації від 04.08.2016 № 325р зазначена районна робоча група  скасована;

         25 нарад з суб’єктами господарювання щодо покращення торговельного обслуговування населення.

Комітетом з конкурсних торгів у 2016 році проведена   наступна робота:

        - проведено 55 засідань комітету. Проведено 1 переговорну процедуру закупівель на закупівлю послуг з постачання теплової енергії та 6 процедур закупівель відкриті торги: на закупівлю послуг щодо благоустрою території (Покіс трави), послуг щодо очищування, інші (Послуги з утримання доріг та тротуарів), збирання безпечних відходів, непридатних для вторинного використовування (Збирання безпечних відходів), послуг підприємств щодо перевезення безпечних відходів, (Ліквідація стихійних звалищ-вивіз сміття),  проведення робіт по відновленню асфальтового покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (поточний ремонт). За результатами закупівель було зекономлено 2 766 832,08 грн. бюджетних коштів, що становить 16,8% від планових асигнувань. Проведено 16 допорогових закупівель на придбання персональних комп’ютерів, багатофункціональних пристроїв, кондиціонерів, офісного паперу, державних прапорів, послуг з встановлення ліцензійного програмного забезпечення, поточного ремонту елементів мостового огородження по вул. Автозаводській - вул. О. Говорухи, робіт з проведення капітального ремонту колесовідбійного брусу, проведення І черги капітального ремонту адмінбудівлі (встановлення металопластикових вікон). За результатами допорогових закупівель було зекономлено 155 278,00 грн. бюджетних коштів, що становить 7,1% від планових асигнувань.  

В період з 01.10.2016 по 30.11.2016 на виконання рішення Запорізької міської ради від 25.05.2016 № 23 «Про запровадження Громадського бюджету м. Запоріжжя» сектором по культурі та спорту  було організовано роботу пункту голосування по Громадському бюджету м. Запоріжжя в Комунарському району та  забезпечено широке інформування громадськості району про проведення проекту.

 

                    Проведено певну роботу з кадрових питань. Голова районної адміністрації підвищив кваліфікацію у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області - «Керівник органів місцевого самоврядування». Один посадовець підвищив кваліфікацію за темою семінару «Нова система електронного декларування» у Обласній державній адміністрації. В апаратних навчаннях у МВК за різними темами прийняли участь 23 посадові особи. Один посадовець прийняв участь у навчанні з питання системи електронних закупівель, 4 посадових особи навчались за темою «Публічні (державні) закупівлі через систему PROZORRO» та 1 посадовець підвищив кваліфікацію за темою «Публічні закупівлі в Україні» за підтримки ТОВ «БІЗНЕСКОНСАЛТ ГРУП». У Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій:

          - 3 посадові особи підвищили кваліфікацію за тематичними професійними програмами з питань запобігання корупції на службі в органах місцевого самоврядування;

          - 6 осіб за програмами короткострокових семінарів: «Актуальні питання створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків», «Актуальні питання реалізації державної кадрової політики в умовах оновленого законодавства про державну службу» та «Актуальні питання взаємодії органів публічної влади з громадскістю в процесі формування і реалізації державної і регіональної політики»;

          - 1 посадовець навчався за професійною програмою підвищення кваліфікації працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

          - 1 особа навчалась за професійною програмою підвищення кваліфікації працівників місцевого самоврядування, які вперше прийняті на службу в орган місцевого самоврядування;

          На підставі ст.15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» 3 посадовцям присвоєно черговий ранг посадової особи.

          Відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»:

          - оголошено та проведено конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району;

          - оголошено конкурс на заміщення вакантної посади заступника начальника відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району;

          - оголошено та проведено конкурс на тимчасове заміщення посади головного спеціаліста відділу адміністративно-правової роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району.

          Протягом звітного періоду до районної адміністрації призначено 4 посадові особи на вакантні посади за переведенням. За результатами конкурсу призначено головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців та головного спеціаліста відділу адміністративно-правової роботи. Прийнято 1 водія автотранспортних засобів. Звільнено з районної адміністрації 6 посадовців за угодою сторін та за переведенням та 1 водія автотранспортних засобів за угодою сторін.

          У звітному періоді 1 особа пройшла стажування на посаді заступника голови районної адміністрації, 1 особа переведена з посади головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району тимчасово на рівнозначну посаду головного спеціаліста відділу адміністративно-правової роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району (на період відпустки працівника для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), як такого, що успішно пройшов стажування на цій посаді, та 1 посадовець – спеціаліст І категорії відділу економічного розвитку та підприємництва районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району пройшов стажування на посаді головного спеціаліста відділу економічного-розвитку та підприємництва районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району.

          На виконання розпорядження міського голови від 22.05.2015 № 128р, згідно з графіком проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», посадовими особами районної адміністрації надані необхідні документи до виконавчого комітету міської ради.

На виконання розпорядження міського голови від 29.12.2015 №2617к/тр „Про затвердження термінів і графіка проведення співбесід з керівниками виконавчих органів міської ради, посадовими особами місцевого самоврядування апарату міської ради, апарату виконавчого комітету міської ради та розпорядження голови районної адміністрації від 12.01.2016 № 2к/тр „Про проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов’язків та завдань” 17.02.2016 проведено співбесіди з посадовими особами районної адміністрації. Співбесіду пройшли 34 посадові особи, 13 осіб отримали оцінку виконання посадових обов’язків „добре”,  21особа - оцінку „висока”.

          Для посадових осіб районної адміністрації проведено апаратне навчання щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік щодо себе та членів своєї сім’ї.

          Відповідно до ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» до 01.04.2016 усі посадові особи районної адміністрації подали декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік щодо себе та членів своєї сім’ї. Декларації керівника та заступників надані для оприлюднення на офіційному ВЕБ-сайті.  Згідно ч.9 ст.12 зазначеного Закону до Державної фіскальної служби України направлено копії декларацій посадовців для перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей.

          З метою залучення молоді до служби в органах місцевого самоврядування в районній адміністрації організовано проходження навчальної практики 6 студентів 2 курсу денного відділення спеціальності „Правознавство” Економіко-правничого коледжу Державного вищого навчального закладу «Запорізький національний університет» Міністерства освіти і науки України. Студентів ознайомлено зі структурою районної адміністрації, Положеннями про районну адміністрацію, про відділи районної адміністрації, регламентом та графіком роботи районної адміністрації, розподілом обов’язків між головою районної адміністрації та його заступниками, переліком послуг, які надаються структурними підрозділами районної адміністрації.  Практиканти мають можливість проявити себе і в практичній діяльності, виконуючи разові доручення разом з працівниками відділу, відпрацьовують оперативну документацію, приймають участь у підготовці засідань комісій, нарад.

          Відповідно до ст. 16 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», керуючись рішенням Запорізької міської ради від 26.12.2001 № 8 «Про порядок формування та ведення кадрового резерву в виконавчих органах Запорізької міської ради», до відділу організаційної та кадрової роботи виконкому міської ради надано пропозиції щодо осіб, яких пропонується зарахувати до кадрового резерву на посади в структурних підрозділах районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району на 2017 рік.

          Осіб, щодо яких прийнято рішення суду про заборону займати посади в державних органах або звільнених на підставі рішення суду не було. Також, фактів вчинення корупційних діянь або порушення спеціальних обмежень посадовими особами районної адміністрації за звітний період не виявлено.

         Вживались заходи по виконанню Закону України „Про Державний реєстр виборців”. Протягом звітного періоду на підставі відомостей, наданих суб’єктами подання інформації для проведення періодичного поновлення бази даних Реєстру та в порядку уточнення персональних даних виборців було опрацьовано 10773 записи про виборців. Видано 819 наказів про внесення змін та доповнень до бази даних Реєстру. Направлено 333 запити до суб’єктів подання відомостей про уточнення персональних даних 4323 виборців.

В порядку здійснення візуального контролю повноти та коректності даних Реєстру стосовно громадян, зареєстрованих у гуртожитках та відомчих будинках (в т.ч. тих,  що належать ТОВ “ЖЕУ “Оселя”, проведений аналіз 1582 карток виборців, місце проживання яких зареєстроване за адресами вул. Луначарського, 7; вул. Новокузнецька, 51, 53, 53А, 59; вул. Автозаводська, 48; вул. Космічна, 110А, 131; вул. Оріхівське шосе, 10; вул. Антарктична, 53; вул. Степова, 3, 7; вул. Олімпійська, 26А; Дослідна станція, 74. За результатами проведеної роботи підготовлено відповідні запити для перевірки достовірності відомостей Реєстру про 1466 виборців. З метою оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, на виконання ст.26 Закону України “Про Державний Реєстр виборців” на запити районного органу Державної міграційної служби підготовлено 85 довідок для районного органу ДМС про реєстрацію місця проживання 102 осіб, які залишили території Донецької та Луганської областей, а також стосовно осіб, адреси яких відносяться до території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

У зв’язку з прийняттям рішень Запорізької міської ради від 19.02.2016 про перейменування топонімів міського підпорядкування та відповідного розпорядження міського голови від 20.02.2016  №83р, з метою актуалізації відповідних даних  Реєстру:

до адресного регістру АІТС “Державний реєстр виборців” внесено відповідні зміни стосовно назв 27 геонімів Комунарського району;

сформовано 72 ініціативних  відомостей та проведено 68 наказів стосовно внесення  змін до  виборчих адрес  18354 виборців у Реєстрі.

Проведено аналіз  фінансового та соціально-економічного стану економіко-визначальних підприємств Комунарського району за січень-листопад 2016 року.

Запорізьке виробниче підприємство «Неон» УТОГ

У січні-листопаді 2016 року обсяг найважливіших видів промислової продукції - трансформаторів становив 4 145,3 тис.грн. Темп падіння обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до  відповідного періоду минулого року склав 95,8%.

У листопаді обсяг найважливіших видів промислової продукції на підприємстві становив 387,8 тис.грн. Темп падіння обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до попереднього місяця склав 82,2 %.

У січні-листопаді 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції склав  6 024,0 тис.грн. Темп падіння у порівнянні з відповідним періодом минулого року становив 96,0 %.

У листопаді реалізовано промислової продукції на 669,5 тис.грн. Темп падіння по відношенню до попереднього місяця склав 98,97 %.

Фонд оплати праці штатних працівників за січень-листопад 2016 року склав 2 776,9 тис.грн., що відносно аналогічного періоду минулого року менше на 2,1%. У листопаді поточного року фонд оплати праці склав 272,9 тис.грн., що на 5,5% менше попереднього місяця.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника на підприємстві з початку року складає 1790,4 грн., що по відношенню до відповідного періоду минулого року більше на 13,2 %.

У листопаді 2016 року середньомісячна заробітна плата штатного працівника становила 2 051,9 грн., що на 3,4 % менше попереднього місяця.   

 Станом на 01.12.2016 року штатна кількість працівників складала 136 осіб.

ТОВ НВФ «Міда, ЛТД»

У січні-листопаді 2016 року обсяг найважливіших видів промислової продукції становив 70 600,0 тис.грн. Темп зростання обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до  відповідного періоду минулого року склав 118,7 %.

У листопаді обсяг промислового виробництва на підприємстві становив 6 084,8 тис.грн. Темп зростання обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до попереднього місяця склав 135,7 %.

У січні-листопаді 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції склав  144 822,1 тис.грн. Темп зростання у порівнянні з відповідним періодом минулого року становив 131,9 %.

У листопаді реалізовано промислової продукції на 16 684,5 тис.грн. Темп зростання по відношенню до попереднього місяця склав 135,7 %.

За січень-листопад 2016 року вироблено 125,6 тис. пар взуття, що на 5,2% менше аналогічного періоду минулого року. У листопаді підприємством випущено 10,0 тис. пар взуття, що на 58,7 % більше попереднього місяця.

Фонд оплати праці штатних працівників за січень-листопад 2016 року складав 33 625,0 тис.грн., що відносно аналогічного періоду минулого року більше на 26,2 %. У листопаді поточного року фонд оплати праці склав 3 528,1 тис.грн., що на 0,86 % менше попереднього місяця.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника на підприємстві з початку року складає 1 950,0 грн., що по відношенню до відповідного періоду минулого року більше на 21,1 %.

У листопаді 2016 року середньомісячна заробітна плата штатного працівника становила 2  250 грн., що на 1,7 % менше попереднього місяця.   

 Станом на 01.12.2016 року штатна кількість працівників складала

1 699 осіб.

ПАТ «Запорізький механічний завод»

У січні-листопаді 2016 року обсяг найважливіших видів промислового виробництва становив 17 085,0 тис.грн. Темп падіння обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до  відповідного періоду минулого року склав 0,1 %.

У листопадіі обсяг найважливіших видів промислового виробництва на підприємстві становив 1 971,5 тис.грн. Темп зростання обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до попереднього місяця склав 121,1 %.

У січні-листопаді 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції склав  20 564,7 тис.грн. Темп падіння у порівнянні з відповідним періодом минулого року становив 23,6 %.

У листопаді реалізовано промислової продукції на 1 395,5 тис.грн. Темп падіння по відношенню до попереднього місяця склав 47,12 %.

Фонд оплати праці штатних працівників за січень-листопад 2016 року складає 6 498,5 тис.грн., що відносно аналогічного періоду минулого року менше на 0,7 %. У листопаді поточного року фонд оплати праці склав 620,0 тис.грн., що на 0,5% менше попереднього місяця.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника на підприємстві з початку року складає 2 666,61 грн., що по відношенню до відповідного періоду минулого року більше на 8,5 %.

У листопаді 2016 року середньомісячна заробітна плата штатного працівника становила 2 897,17 грн., що на 0,98 % менше попереднього місяця.   

 Станом на 01.12.2016 року штатна кількість працівників складала 219 осіб.

ТОВ «Запорізькій завод гумово-технічних виробів»

У січні-листопаді 2016 року обсяг найважливіших видів промислової продукції становив 36 956,0 тис.грн. Темп зростання обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до  відповідного періоду минулого року склав 873,5%.

У листопаді обсяг промислового виробництва на підприємстві становив 2 163,0 тис.грн. Темп падіння обсягів промислового виробництва у порівняних цінах по відношенню до попереднього місяця склав 57,28 %.

У січні-листопаді 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 37 383,0 тис.грн. Темп зростання у порівнянні з відповідним періодом минулого року становив 50,0 %.

У листопаді реалізовано промислової продукції на 2 089,0 тис.грн. Темп падіння по відношенню до попереднього місяця склав 68,03 %.

Фонд оплати праці штатних працівників за січень-листопад 2016 року складає 2 310,1 тис.грн., що відносно аналогічного періоду минулого року більше на 49,0 %. У листопаді поточного року фонд оплати праці склав 249,3 тис.грн., що на 6 % більше попереднього місяця.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника на підприємстві з початку року складає 3 281,0 грн., що по відношенню до відповідного періоду минулого року більше на 18,0 %.

У листопаді 2016 року середньомісячна заробітна плата штатного працівника становила 3 895,0 грн., що на 7,6 % більше попереднього місяця.   

Станом на 01.12.2016 року штатна кількість працівників складала 65 осіб.

Районна адміністрація постійно вживає заходи щодо поліпшення торговельного обслуговування населення, відстежує розвиток споживчого ринку в районі. Протягом   2016 року в районі відкрито 52 нових об’єктів, в т.ч. 15 магазинів, 2 заклади ресторанного господарства, 4 об’єкти по наданню послуг, 5 аптек, 26 тимчасових споруд, на яких створено 98  робочих місць.  У порівнянні - у 2015 році було відкрито 64 нових об’єкти (в т.ч. 23 магазини, 9 закладів ресторанного господарства, 11 об’єктів по наданню послуг, 8 аптек, 13 тимчасових споруд),  на яких створено 170 робочих місць.

         Кращими серед відкритих підприємствами, що відповідають вимогам сучасного дизайну, виконали благоустрій прилеглих територій, використовують прогресивні форми обслуговування із застосуванням новітнього обладнання є: торговий центр «Шик» по вул. Космічній,17/ Броньовій,1, магазин «Продукти» у складі торгового комплексу «Бридж» вул. Чумаченка, 30в, торгово-побутовий комплекс по  вул. Комарова, 1, кафе-кондитерська «Бонжур-Меню» по пр. Соборному, 18а, спортивно-оздоровчий комплекс «Ектів-Леді» по вул. Парамонова, 6, «Аптека інтернет цін» ПрАТ «Аптеки Запоріжжя» по вул. Чумаченка, 34, мережа аптек «Копійка» ПП «Експрес-Аптека» по  вул. Чумаченка, 34 та вул. Новокузнецька, 27а.

         В рамках Меморандуму, підписаного між Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою міською радою та місцевими виробниками продовольчих товарів на території району встановлено 29 тимчасових споруд, з них функціонує – 27.

На 4-х ринках та 1-у торговельному майданчику можуть здійснювати торгівлю 5150 осіб. На кожному ринку виділено спеціалізовані зони та надано додаткові торговельні місця для реалізації сільськогосподарської продукції дачниками. Адміністраціями ринків приймаються заходи щодо упорядкування існуючих і створення нових робочих місць, особливо для надання торгуючим з місць стихійної торгівлі і товаровиробникам.

З початку року в підприємствах торгівлі проведено 69 виставок-продажу та дегустацій (2015 р. – 59 од.), на яких реалізовано товарів на 1472,9 тис. грн.  (2015 р. –  1293,8 тис. грн.).

На виконання розпоряджень міського голови, відповідних районних заходів, з метою  недопущення зростання цін і насичення споживчого ринку продуктами   харчування та  для більш повного задоволення потреб в них мешканців віддалених місць району, з початку року організовано та проведено  57  районних ярмарок (2015р.- 88) з продажу сільськогосподарської продукції, продовольчих та непродовольчих товарів з залученням місцевих товаровиробників. Ярмарки проводились на Дослідній станції та по вул. Стешенка, 20.  В заходах прийняло участь 289 суб’єктів господарювання (2015р.- 877), товарообіг склав 805,8 тис. грн. (2015р. - 2361,3 тис. грн.).

08 жовтня  в Покровському ярмарку від Комунарського району  прийняло участь 32 суб’єкти господарювання.   Район був представлений підприємствами торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг дитячих атракціонів на відстані 300 погонних метрів. Усього реалізовано товарів та надано послуг на суму 259,7 тис. грн. Три місцевих товаровиробника представили відвідувачам  ярмарку товари власного виробництва: Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства – продукцію лісового господарства (лісові ягоди, мед, горіхи, саджанці), сувеніри з дерева, плетені вироби, організували живий куточок лісових звірів;  комунальне  сільськогосподарське підприємство  «Запоріжзеленгосп» - квіткову продукцію та саджанці дерев;     ТОВ «Гюрсой» - хліб та хлібобулочні вироби (понад 40 найменувань). ТОВ «Град Авто» організувало виставку автомобілів.

         На  виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 09.02.2016 № 51 проведено інвентаризацію тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, розташованих на території району. Підготовлено та надано до міської ради узагальнену інформацію щодо інвентаризації та переліки тимчасових споруд на предмет наявності паспортів прив’язки та відповідності розташування тимчасових споруд паспортам прив’язки, виданим департаментом архітектури та містобудування міської ради. Всього Комплексною схемою розміщення тимчасових споруд затверджено 415 ТС, в т.ч. 312-існуючих та 103-нових ( в т.ч. 38 - для місцевих товаровиробників «Купуй Запорізьке», 5-замість «Купав», 60-інші).

На виконання протокольного доручення оперативної наради у міського голови від 03.06.2016 №34  регулярно проводились обстеження об’єктів сфери торгівлі та послуг району  з питання їх санітарно-технічного стану та утримання прилеглої території у належному вигляді (покіс та прибирання).  Під час обстежень з керівниками об’єктів, на яких виявлені недоліки, проводилась бесіда та обговорювались терміни їх ліквідації.

        Власникам тимчасових споруд по вул. Автозаводській та Малиновського(Європейській)/Олімпійській,46/14 направлено листи щодо негайного виконання робіт по приведенню об’єктів до належного санітарно-технічного стану (ремонт навісу на зупинці для очікування транспорту та тимчасових споруд, встановлення лавочки, замощення біля кіоску).

        Також проведена роз'яснювальна робота з власниками тимчасових споруд, розташованими по вул. Космічній, Чумаченка, Новокузнецькій, щодо дотримання ними правил благоустрою  та санітарних норм. 

Керівниками ринків проведена робота по розвитку та благоустрою територій: постійно проводяться генеральні прибирання, в зимовий період здійснюється розчищення територій від снігу та криги, в т. ч.  прилеглої до ринків, регулярно вивозиться сміття, проводиться обрізка дерев.

 Крім цього, за 2016 рік  виконано:

        -          ТОВ «Александровський ринок» - відновлено та почищено  ливневі та каналізаційні канали, виконано плановий ремонт чергового освітлення та часткову заміну ламп на суперекономні лампи LED, підключено подачу питної води для громадського користування, виконано капітальний ремонт полі-карбонатного покриття покрівлі ринку, проведено дезінсекцію та дератизацію м’ясного павільйону та продовольчого сектору ринку, дезінфекцію урн, реконструкцію квіткового павільйону та прилеглої до нього території, облаштовано місця для сезонної торгівлі овочами, вжиті заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період (ревізія та утеплення водоводу, придбання посипного протиожеледного матеріалу та інструменту, ремонт снігоприбиральної техніки), виконано планову перевірку з правил пожежної безпеки та придбано нові вогнегасники, провели благоустрій ринку та прилеглої до нього території;

        -          ТОВ «Торгсервіс» -  ремонт в павільйон №15, пофарбовано  металеві кіоски та столи на плодоовочевому майданчику, дахи павільйонів №78-80, 90-92, прочищено колодязі водопостачання та каналізації, замінено труби на центральному водогоні та проведено технічне обстеження, провели дератизацію громадського туалету, замінили ліхтарі зовнішнього освітлення, поновили нумерацію торговельних павільйонів, виконали роботи по благоустрою прилеглої території ринку, обладнали інформаційний щит;

        -          ринок «Космічний» КП «Запоріжринок» - пофарбовано центральні ворота, столи на майданчику для торгівлі сільгосппродукцією з машин та огорожу контейнерів для збору ТПВ по вул. Європейській, урни для збору ТПВ, побілено ніші прилавків в м’ясному павільйоні, відремонтовано гучномовний зв’язок на ринку,  встановлено огорожу з боку ринку по вул. Європейській, 3,  виконано ремонт огорожі ринку з боку вул. Північнокільцевої, складено кошторис на ремонт м’ясного та рибного павільйонів, виготовлено та вивішено 2 таблички про заборону торгівлі з боку вул.Ситова, побілено приміщення адміністрації, виготовлено та встановлено  огорожі  контейнерів для збору ТПВ по вул. Північнокільцевій, виконано ремонт холодильника-ізолятора, установлено відеоспостереження 1/3 частини торгових рядів ринку, почищено каналізацію та яму водоводу, проведено ревізію електромережі, виконано частково ямковий ремонт покриття ринку;

        -          ТОВ «Автомобільний ринок» - виконано ремонт електромережі  ринка та системи водопостачання туалетів, поточний  ремонт побутових приміщень, планову перезарядку вогнегасників та встановлені знаки пожежної безпеки на проходах, вжиті заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період (утеплення колодязів  водоводу, адміністративного корпусу, побутових приміщень, туалетів, придбано 15 т. протиожеледного матеріалу), пофарбовано пожежні щити і гідранти, відремонтовано контейнери для збору ТПВ, виконано    благоустрій території;

        - на майданчику «Гурман-Люкс» -  проведено очищення каналізаційної системи  м’ясного павільйону, відремонтовано дах на 3-х торговельних павільйонах та будівлі адміністрації, облаштовано додаткове освітлення території,  проведено частково ямковий ремонт асфальтного покриття на території майданчику, поновлено Державний прапор України при вході на територію торговельного майданчику,  здійснено капітальний ремонт коридору санітарно-ветеринарної лабораторії та косметичний ремонт туалету, проведені аварійні роботи по ліквідації наслідків буревію на території, пофарбовані кіоски силами адміністрації та підприємців, відремонтовано сантехнічне обладнання водопостачання до туалету, лабораторії та адміністративної будівлі, демонтовано 3 старі кіоски.

На виконання розпорядження голови ОДА від 07.10.2016 №590 «Про заходи щодо посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв» та з метою запобігання реалізації населенню небезпечної та фальсифікованої алкогольної продукції проведено відповідну роботу з СПД. Особливу увагу приділено підприємствам ресторанного господарства (рюмочні, закусочні, кав’ярні, бари), де реалізуються алкогольні напої на розлив.

Районною адміністрацією вживаються заходи по ліквідації стихійної торгівлі у районі. З початку року сумісно з  правоохоронними органами  та з інспекцією з благоустрою міської ради проведено 53 рейдів  щодо припинення несанкціонованої торгівлі в районі. Обстежено вулиці Космічну, Чумаченка, Ситова, Північнокільцеву, Новокузнецьку, Водограйну та Автозаводську. Складено 45 протоколів про адміністративне правопорушення. Серед торгуючих у невстановлених місцях також проводилась роз’яснювальна робота.

Проводились щоденні рейди з ліквідації несанкціонованої торгівлі по вул. Водограйній, 18 Стихійна торгівля за вказаною адресою ліквідована.  Також продовжувались щоденні чергування з метою недопущення незаконної торгівлі по вул. Ситова, 4-6 та Новокузнецькій, 12 - 16.   

         Проведено 47 обстежень району з питання виявлення місць стихійної торгівлі, кількості торгуючих та асортименту реалізуємих товарів.  824 особам, що здійснювали незаконну торгівлю, вручені попередження про адміністративну відповідальність, роз’яснено порядок отримання відповідних документів для здійснення торговельної діяльності у відведених для цього місцях. 

На виконання п. 5  протокольного рішення  Комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 06.10.2016 № 05 щодо ліквідації стихійної торгівлі на проїзді до ПЧ-5 проведена відповідна робота.  Силами представників об’єктів ТОВ «Гурман-Люкс», «Дачник» та СВ -«Дом» проводиться робота по недопущенню стихійної торгівлі в межах наданих їм земельних ділянок. На вказаній території встановлено відповідний дорожний знак щодо заборони стоянки особистого транспорту на в’їзді з пр. Соборного до ПЧ -5. Для вжиття відповідних заходів до порушників направлено листа до Управління патрульної поліції у місті Запоріжжя.

        Станом на 28.12.2016 незаконна торгівля та стоянка автотранспорту на вказаній території не здійснюється.

 

Щомісяця проводиться моніторинг цін та асортименту товарів в об’єктах фірмової торгівлі під знаком «Купуй Запорізьке – обирай своє»,  розташованих на території району. В ході останнього моніторингу проведено порівняльний аналіз цін в об’єктах фірмової торгівлі та в крупній торговельній мережі і на ринках по окремих позиціях товарів. Встановлено, що у фірмовій мережі цінова політика на власну продукцію (ковбасні вироби, м’ясна продукція, молочна продукція), дійсно, дешевше на 15-20%, але товари інших українських виробників (крупи, цукор, борошно, олія), які присутні у зазначених об'єктах, або на рівні ,або навіть вище ніж в торговельній мережі (порівняльні таблиці додаються).

 Також, проведено аналіз дотримання Меморандуму в частині забезпечення місцевими виробниками присутності товарів місцевого виробництва в обсязі не менше 80% від загального асортименту продовольчих товарів.  Встановлено, що в мережі «Бердянський м’ясокомбінат» (на прикладі павільйону по вул. Чумаченка, 37) з 292 найменувань, товарів місцевих товаровиробників — 94 найменування (32%), інших українських виробників - 198 (68%). В фірмовій мережі «Мелітопольський м’ясокомбінат»  - майже уся продукція власного виробництва та 10% - продукція інших місцевих товаровиробників (бакалейна група). В мережі ТОВ «Айс-Запоріжжя» асортимент товарів місцевих виробників (Вільнянськ, Новомиколаївка, ТМ «Рідний край», «Айс») становить 50% від загальної кількості товарів. З українських виробників продукція ТМ «Злагода», «Комо», підприємств міст Харкова, Вінниці, Миколаєва.

         Пріоритетними напрямками діяльності районної адміністрації є створення комфортних умов життя мешканців району, благоустрій району.

Щотижнево проводились спільні наради з керівниками комунальних  служб району: КП «ЕЛУАШ», КП «Водоканал», ФК «МТМ», ПАТ «СМЕП «Символ», КП «Запоріжміськсвітло», КРБП «Зеленбуд», КП «Запорізькі міські електричні мережі», МКП «Наше місто», де визначались плани  робіт підрозділів, контроль районної адміністрації за роботою комунальних служб в забезпеченні життєдіяльності району.

         Навесні у районі проведено суботники, в яких прийняли участь організації, підприємства району різної форми власності. У проведенні суботників прийняли участь 42 підприємства та організацій району різних форм власності, 738 осіб. Було зібрано та вивезено 128,5 тонн сміття, прибрано 11 стихійних звалищ.

До Дня міста в рамках місячника чистоти в районі проведені роботи по приведенню в належний естетичний та санітарний стан вулиць, доріг, тротуарів, зелених зон, парків, прибудинкових територій, ліквідації сміттєзвалищ. Керівники та трудові колективи підприємств, організацій різної форми власності упорядкували свої території.

         З початку року було встановлено дитячі майданчики за адресами:

1.вул.Олімпійська,22

2.вул.Новокузнецька, 31

3.вул.Водограйна, 2-4

4.вул.Дослідна станція, 88

5. вул. Ситова, 11

6. вул. Святоволодимирівська

7. вул. Автозаводська, 40

8.вул.Автозаводська, 20

9.вул.Чумаченка,15г

10.вулТополіна, 33

11.Парк по вул.. Нагнибіди

12.вул.Комарова, 25

13.вул.Новокузнецька, 45

14. вул. Автозаводська,6

15.вул.Комарова, 9

16.вул.Комарова,6а

17.вул.Ситова, 13а

18.вул.Стешенка,15

19.вул.Олімпійська, 24

20.вул.Космічна, 95

21.вул.Чумаченка, 16

22.вул.Парамонова, 19

23.вул.Європейська, 9

24.вул.Парамонова, 3

25.вул.Олімпійська, 18

 

Спортивні майданчики

1.вул.Новокузнецька,45

2.вул.Водограйна2, 4

3.сквер по вул. Святоволодимирівській

4.вул.Новокузнецька, 1

5.вул.Ситова, 9

6.парк по вул. Нагнибіди

7.вул.Привокзальна, 7

8.вул.Автозаводська

9.вул.Парамонова, 12

10.вул.Космічна, 5

11.вул.Дослідна станція, 78

12.вул.Олімпійська, 1.

За  звітній період було прибрано 2560326,4 кв. м безхазяйних територій на суму 2 546711, 32грн. Ліквідовано 3784,0 тонн стихійних звалищ на суму 830810, 54 грн.

Встановлено 150 урн та  28 лавок.

         Проводився поточний ремонт внутрішньоквартальних доріг. Всього з початку року було виконано ремонту на 29398.88 кв.м на загальну суму 5609097,60 грн.

Виконано роботи на наступних вулицях:

вул. Чумаченка, 13 (гол.фасад)

вул. Чумаченка, 15, 15г (спуск)

вул. Чумаченка, 15б

вул. Чумаченка, 23а

вул. Чумаченка, 23Б

вул. Олімпійська, 1 – Чумаченка, 23

вул. О.Говорухи, 24

вул. Космічна, 118, 118а,

вул. Космічна, 120, 122

вул. Автозаводська, 8а(з’їзд до дитячої поліклініки)

вул. Чумаченка, 23в

пр. 40 річчя Перемоги, 63, 65, 65а

вул. Комарова (з’їзд між будинками 1, 9)

вул. Чумаченка ,40

вул. Чумаченка, 14, 16

вул. Автозаводська 6, 6а

вул. Парамонова 7-9 ( під’їзд до Парамонова,11 центр реабілітації інвалідів)

вул. Європейська 4, 8, 10

вул. Північнокільцева, 20

вул. Чумаченка, 12

вул. Музична 31а, 33

вул. О.Говорухи 34, 34а, 36, 36а

вул. Магара, 4а

вул. О.Говорухи, 30

вул. Магара, 4

вул. Радгоспна 32, 34

пр. 40 річчя Перемоги, 57, 57а.

Пр.40 річчя Перемоги, 47

Пр. 40 річчя Перемоги, 37, 39, 41, 43, 45, 49, 51

вул. Магара, 4а

вул. Ситова 9, 11б

         В районній адміністрації проводиться системна робота, спрямована на забезпечення розгляду звернень громадян.

Протягом 2016 року проведено 117 особистих прийомів громадян посадовими особами районної адміністрації, на яких зареєстровано 207 звернень.

 

№ з/п

Посадова особа

П.І.Б.

Кількість проведених прийомів

Кількість звернень

Кількість громадян

1

Голова районної адміністрації

Кузьмін О.С.

18

48

50

2

Заступник голови

Нікітіна Н.В.

39

51

51

3

Заступник голови

Подолянець І.В.

5

5

5

4

Заступник голови

Поздняков О.О.

42

90

90

5

Заступник голови

Кузьменко В.І.

13

13

13

Всього

 

117

207

209

 

За наслідками розгляду громадян на особистих прийомах у посадових осіб районної адміністрації 14,5% (30) питань вирішено позитивно (задоволено), надано роз’яснення по суті питання згідно звернення у 177 (85,5%) випадках, у жодному випадку не відмовлено.

З метою забезпечення механізму опрацювання усних звернень громадян, які подаються до районної адміністрації за допомогою засобів телефонного зв’язку, розпорядженням голови районної адміністрації від 11.11.2015 № 528р затверджено Положення про порядок розгляду усних звернень громадян, які надійшли за допомогою засобів телефонного зв’язку. Відповідно до цього Положення усні звернення громадян приймаються за телефоном (061)287 03 76. Час прийняття звернень: понеділок-п’ятниця з 10-00 до 12-00 та  з 14-00 до 16-00. У 2016 році зареєстровано одне звернення, отримане за допомогою телефонного зв’язку. Звернення, згідно законодавства України, перенаправлено за належністю до  відповідного органу.

За звітній період в районній адміністрації зареєстровано 26 запитів щодо публічної інформації з 64 питань. Усі запити були своєчасно розглянуті, запитувачам інформації надано обґрунтовані відповіді по суті. На 15 інформаційних запитів надано повну інформацію. Два запити на отримання публічної інформації пере направлено іншим розпорядникам. Надано роз’яснення на 9 запити. Терміни розгляду запитів, передбачені законодавством, витримані.

Всі звернення, що надходять до районної адміністрації, уважно розглядаються. Викладені в них факти ретельно перевіряються та докладаються зусилля до вирішення порушених у зверненнях питань. Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, що потребують соціального захисту.

Протягом  2016 року  до районної адміністрації всього надійшло 1719 звернень від 3599 громадян, що на 59,67% (+643 ) більше в порівнянні з 2015 роком (1076 звернень). З загальної кількості:

-     1512 звернень, що надійшли поштою (письмові звернення), з них:

– 24 надійшли електронною поштою,

 – 1 за допомогою засобів телефонного зв’язку;

-     207 звернень, які подано громадянами на особистому прийомі у керівників.

За видами звернень, визначених Законом України «Про звернення громадян», як і завжди, домінують заяви (клопотання) – 98,45% (1694), скарги  становлять 1,55% (25) усіх звернень.

Кількість повторних звернень у 2016 році становить 2,56% (44 звернення).  У порівнянні з 2015 роком кількість повторних звернень зросла вдвічі (2015 рік – 22 звернення). Аналіз свідчить, що основна причина повторних звернень це незгода громадян з наданими роз’ясненнями щодо порядку вирішення їх проблем, в тому числі і тих питань, що не відносяться до компетенції районної адміністрації.

Кількість колективних звернень у 2016 році зросла на 47,7% ніж у  2014 році (127 у 2016 проти 86 у 2015).

Як і раніше до районної адміністрації за допомогою переважно звертаються найбільш соціально незахищені категорії населення: інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни, бойових дій в локальних війнах – 0,58% (10), інваліди І, ІІ, та ІІІ груп – 2,1% (36), ветерани праці -  0,41% (7), діти війни – 0,23% (4), пенсіонери – 13,1% (225), члени багатодітних сімей, одинокі матері, матері-героїні – 2,04% (35), учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 0,23% (4). Всього заявників, що потребують соціального захисту та підтримки – 18,68% (321) від загальної кількості, що на 21,13% більше минулорічних показників (у 2015 році таких заявників було 265).

За характером основних питань, що порушували громадяни у зверненнях до районної адміністрації основними були питання, що відносяться  до сфери комунального та дорожнього господарства становлять 44,7% (768) від усіх звернень та в цьому році займають першу  сходинку по кількості. У порівнянні з минулорічним періодом кількість таких питань значно зросла на 326,8% (2015 – 21,84% (235). Основна кількість звернень стосується питань ремонту доріг та складає 25,38% (313) проти  5,58% (60) за минулорічний період. Аналізуючи такий зріст кількості звернень з цього питання, слід зазначити що у 2016 році активно розпочались роботи по ремонту внутрішньоквартальних доріг. На жаль, не всі вулиці ввійшли до планів робіт на цей рік, тому громадяни  частіше ніж завжди піднімають питання ремонту внутрішньоквартальних доріг. Так починаючи з серпня та до кінця року до районної адміністрації надійшло 307 звернень від мешканців будинку №34 по вул. Чумаченка з питання проведення ремонту внутрішньо квартальної дороги біля будинку. З цієї кількості звернень 195 дублетних. Це вплинуло на кількість звернень з питань комунального господарства. Не менш важливими залишаються питання санітарного стану, благоустрою прибудинкових територій – 10,94% (188) від загальної кількості  звернень, для порівняння у той же період  2015 року таких звернень було 7,99% (86). У 2016 році дещо зросла кількість звернень громадян з питання опалення, забезпечення твердим паливом та скрапленим газом для опалення у зимовий період на 50,0% до 42 (у 2015 році таких звернень було лише 28).

В цьому році по кількості другу сходинку займають питання у сфері житлового господарства  - 30,56 % (525) від усіх звернень, що на 33,25% більше ніж у 2015 році (394; 36,62%). Найбільш велика кількість звернень з питань продажу, купівлі житла – 136, що складає 7,92%. Цей показник збільшився на 11,5% у порівнянні  з 2015 роком  (122; 11,34%). Наступну щаблину займають питання експлуатації та ремонту житла  - 5,3% (91). Для порівняння – у 2015 році таких звернень було (3,9%) 42. Значну долю питань житлового господарства займають  питання приватизованих квартир, або приватизації кімнат у гуртожитках – 61 звернення (3,55%), що на 60,5% більше ніж у 2015 році (38 (3,53%). Дещо зменшилась  кількість  питань зміни умов договору найму житла, 2016 – 53 (3,08%), 2015 рік - звернення 65 (6,04%). Далі по кількості слідують звернення з питання  індивідуального житла (оформлення права власності на прибудови, присвоєння поштової адреси тощо) – 46 (2,7%), для порівняння у 2015 році таких звернень було 49 (4,55).  Питання, які піднімають заявники в своїх зверненнях  стосуються таких проблем, як ремонт будинків, ремонт покрівлі, ремонту інженерних мереж житлових будинків та інше. Вирішення цих питань виходить за межі повноважень районної адміністрації, тому більшість цих звернень направляються за належністю до Міського комунального підприємства «Основаніє», з вересня 2016 року до комунального підприємства «Наше місто» та інших установ.

За 2016 рік  надійшло одне звернення з питань земельних відносин,  у той же період 2015 року таких звернень було 5.

У порівнянні з минулорічними показниками на 44,13% зменшилась  кількість звернень  громадян з питань  соціального захисту населення (4,71% (81) за 2016 рік  проти  13,76% (145). Найбільш гострими проблемами, з якими звертаються мешканці району, залишаються проблеми пільгових категорій громадян, це – питання опікунства над недієздатними (2,91% (50) від кількості усіх звернень у  2016 році проти 5,3% (57) у 2015), надання матеріальної допомоги, виплати  та призначення соціальної допомоги  (1,34% (23) від кількості усіх звернень у  2016 році проти 7,62% (82) 2015).

Дещо зросла  кількість звернень громадян з питань сім’ї, виховання дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури та спорту (6,05% (104) у  2016 році  проти 7,71% (83) у 2015 році).

Не змінилась кількість звернень з питань освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності (0,12% (2) у 2015 році), У 2015 році  таких звернень теж було 2 (0,19%).  Переважна кількість звернень стосується встановлення порядку у вихованні дітей, надання повної цивільної дієздатності або встановлення опіки над малолітніми.

Дещо зменшилась у порівнянні з минулорічними показниками кількість звернень громадян з питань торгівлі і громадського харчування та побутового обслуговування  (5,99% (103) в 2016  проти  10,87% (117) у 2015. В своїх зверненнях громадяни порушували питання  роботи торгівельних об’єктів, роботи магазинів і кафе в житлових будинках та можливість торгівлі громадянами плодово-овочевою продукцією власного виробництва, напоями та інше, а також участі у ярмарках.

Всі звернення, що надходять до районної адміністрації, уважно розглядаються. Викладені в них факти ретельно перевіряються та докладаються зусилля до вирішення порушених у зверненнях питань. Листи інвалідів Великої Вітчизняної війни, листи Матерів-героїнь розглядаються головою районної адміністрації особисто.

З вищих органів влади до районної адміністрації у 2016 році надійшло  691 звернення   проти 269 за 2015 рік, що майже втричі більше. З Урядової гарячої лінії через виконавчий комітет надійшло 135 звернень, що значно більше ніж у 2015 році /36 звернень/. З Запорізького обласного контактного центру  через виконавчий комітет надійшло 58 звернень, у 2015 році таких звернень було 7. Контрольні звернення надходили з такими резолюціями: «для узагальнення» - 251, «надання інформації головному виконавцю» - 66, «для розгляду по суті» - 245, перенаправлено за належністю 22 контрольних звернення.

За наслідками розгляду звернень громадян у районній адміністрації у 2016 році 405 звернень (23,56%) вирішено позитивно, надані роз’яснення по суті вирішення питань згідно заяв по 1213 (70,62%) питанням,  відмовлено у 11 випадках, 461 звернення перенаправлено до інших установ для розгляду за належністю, 28 питань знаходяться на розгляді.

                Станом на 01.01.2016 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходилось на контролі виконання 147 документів, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

            Протягом 2016 року:

            взято на контроль - 53 документи;

            долучено до контрольних справ – 38 документів;

            знято з контролю – 62 документи;

            відправлено - 1405 інформацій на виконання  цих довгострокових контрольних документів.

             Надання інформації на виконання контрольних документів було здійснено без порушення терміну виконання.

          Станом на 01.01.2017 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходиться на контролі виконання 138 документів, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проаналізовано роботу з документами в районній адміністрації. За  2016 рік опрацьовано 6729 документів. Головою районної адміністрації видано 994 розпоряджень. 


Про роботу районної адміністрації у грудні 2016 року

Діяльність районної адміністрації здійснювалась згідно з планом міськвиконкому та районної адміністрації в межах компетенції, визначеної Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Положенням про районну адміністрацію.

20 грудня під головуванням голови районної адміністрації Олександра Кузьміна проведено апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів та служб, які забезпечують життєдіяльність району. Були підведені підсумки роботи у житлово-комунальній сфері, у сфері економічного розвитку та підприємництва, в організаційній діяльності тощо. Про проведену роботу за 2016 рік присутніх проінформували представники правоохоронних органів та районного військового комісаріату. Учасників наради ознайомили з роботою філії Центру надання адміністративних послуг по Комунарському району.  За активну участь у вирішенні питань життєзабезпечення району керівникам ряду підприємств, закладів району було оголошено Подяку голови районної адміністрації.

2 грудня 2016 року за сприяння районної адміністрації було організовано урочисту виїзну реєстрацію шлюбу молодого подружжя Тараса та Тетяни Закітних, людей з обмеженими можливостями - обидва прикуті до інвалідного візку. На теперішній час пара проживає в комунальній установі «Запорізький геріатричний пансіонат». Церемонію реєстрації шлюбу провів  Комунарський РАЦС. Від районної адміністрації молодят привітала заступник голови районної адміністрації Н.В.Нікітіна та передала цінний подарунок.

До Дня Збройних Сил України 05.12.2016 відбулося нагородження грамотами та подарунками військовослужбовців в\ч А2189 Збройних сил України, в тому числі учасників АТО.

До Дня місцевого самоврядування в районній адміністрації проведено урочисті збори. За високий професіоналізм, сумлінну працю, сумлінне виконання службових обов'язків, особистий внесок у розвиток та зміцнення місцевого самоврядування Почесними грамотами виконавчого комітету Запорізької міської ради, Почесними грамотами районної адміністрації нагороджені кращі працівники районної адміністрації.

14.12.2016 забезпечено участь районної делегації  студентів  КУ «Запорізький медичний коледж» для зустрічі Потяга Єднання України «Труханівська Січ» на вокзалі Запоріжжя-І.

19 грудня  в День Святого Миколая відкрито районну Новорічну ялинку. Ігрову програму до свята підготували творчі колективи позашкільного навчального закладу  «Комунарський районний центр молоді та школярів».

22.12.2016 у рамках міської акції «Дід Мороз 2017» 18 дітей-інвалідів, прикутих до ліжка,  які мешкають у Комунарському районі, отримали привітання з Новим  роком та подарунки.

Протягом грудня  в районній адміністрації проводились засідання, наради тощо:

проведено нараду з головами квартальних комітетів. На порядку денному питання роботи Центру надання адміністративних послуг, перевірки персональних даних  мешканцями приватного сектору в Реєстрі виборців, дотримання Правил благоустрою, активізації роботи по укладанню договорів на вивіз сміття, проведення звітних зборів головами органів самоорганізації населення.

проведено консультативно-правову зустріч за участю представників відділу адміністративно-правової роботи районної адміністрації,  управління Пенсійного фонду Комунарського району, відділення у Комунарському районі м.Запоріжжя Запорізької ОДПІ ГУДФС у Запорізькій області, Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району.  За консультацією звернулося 7 осіб;2 засідання адміністративної комісії;

2  засідання  районної  комісії   по упорядкуванню роботи об'єктів сфери обслуговування, на яких  розглянуто 5 звернень суб’єктів підприємницької діяльності щодо розміщення засобів пересувної мережі, закріплення та утримання в належному стані території, виділеної  для розміщення  засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг і укладання договору на право користування місцем,  3 звернення щодо встановлення цілодобового режиму роботи, 1 - щодо внесення нових місць до зон для розміщення пересувної мережі.

засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Розглянуто питання стану погашення з виплати заробітної плати  на підприємствах району, легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати, погашення заборгованості підприємствами по Єдиному внеску;

засідання громадської комісії з житлових питань. Підготовлено1 розпорядження з питання постановки на квартирну чергу,  прийнято 3 розпорояджень щодо зміни договорів найму. Прийнято та проконсультовано  11 громадян з питання постановки на квартирну чергу на отримання житла.Проведено обстеження житлових умов 2 громадян для можливості постановки на квартирну чергу- 40 річчя Перемоги, 63, Оріхівське шосе, 10;

засідання спостережної комісії.


Протягом  грудня проводився щоденний моніторинг кількості прибувших та вибувших тимчасово переміщених осіб, які компактно проживають на території Комунарського району (Дослідна станція, 74 та Стешенка, 18). Станом на 25.12.206  у гуртожитку на Дослідній станції, 74 проживає  78 особи з числа вимушених переселенців. У містечку модульного типу по вул. Стешенка, 18 проживає 364 особи.

Проведено роботу щодо збору інформації із забезпечення потреб вимушенопереміщених осіб на території Комунарського району. Так, станом на 25.12.2016 на території Комунарського району зареєстровано 6576 ВПО;
5791 осіб звернулося до управління Пенсійного Фонду України в Комунарському районі з питання поновлення пенсійних виплат з числа ВПО;
видано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, на в тому числі оплату житлово-комунальних послуг 15720 чол. з числа ВПО;
влаштовано дітей в освітні заклади району: 190 дітей – у школи, 90 дітей – у дошкільні заклади освіти, 12 – у вищі навчальні заклади, 11 – професійно-технічні навчальні заклади.

Проведено моніторинг потреб учасників АТО та сімей загиблих в АТО. Станом на 25.12.2016 в Комунарському районі зареєстровано 11 військовослужбовців, які постраждали під час проведення АТО (ІІ та ІІІ група інвалідності) та 14 сімей загиблих у АТО. На теперішній час поставлено на квартирний облік 34 особи зазначеної категорії.

Вживались заходи по виконанню Закону України „Про Державний реєстр виборців”. Протягом грудня на підставі відомостей, наданих суб’єктами подання інформації для проведення періодичного поновлення бази даних Реєстру та в порядку уточнення персональних даних виборців було опрацьовано 923 записів про виборців. Видано 48 наказів про внесення змін та доповнень до бази даних Реєстру. Направлено 28 запитів до суб’єктів подання відомостей про уточнення персональних даних 215 виборців. Опрацьовано 27 повідомлень, що надійшли електронною поштою від регіонального відділу адміністрування  та інших органів  Реєстру стосовно роботи в АІТС “Державний реєстр виборців”,  уточнення персональних даних виборців, уникнення випадків їх кратного включення до Реєстру та виконання інших доручень Служби розпорядника реєстру.
Проведено певну роботу з кадрових питань. У апаратному навчанні в МВК за темою «Стратегія реформування державного управління в Україні» прийняла участь 1 посадова особа.

Відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» проведено конкурс та прийнято на тимчасове заміщення посади головного спеціаліста відділу адміністративно-правової роботи районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району посадову особу, яка вперше прийнята на службу в органи місцевого самоврядування та присвоєно ранг посадової особи.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», керуючись рішенням Запорізької міської ради від 26.12.2001 № 8 «Про порядок формування та ведення кадрового резерву в виконавчих органах Запорізької міської ради», до відділу організаційної та кадрової роботи виконкому міської ради надано пропозиції щодо осіб, яких пропонується зарахувати до кадрового резерву на посади в структурних підрозділах районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району на 2017 рік.

Осіб, щодо яких прийнято рішення суду про заборону займати посади в державних органах або звільнених на підставі рішення суду не було. Також фактів вчинення корупційних діянь або порушення спеціальних обмежень посадовими особами районної адміністрації за звітний період не виявлено.

Районна адміністрація постійно вживає заходи щодо поліпшення торговельного обслуговування населення.

На виконання розпорядження міського голови від 23.11.2016 № 568р «Про підготовку до новорічних свят» проведена робота з  суб’єктами господарювання району щодо тематичного оформлення вітрин, торгових залів та територій прилеглих до  об’єктів, з передбаченням світлових гірлянд на деревах та ялинках.

З метою забезпечення населення віддалених місць району  продуктами харчування і плодоовочевою продукцією та на виконання протокольного доручення міської ради  24 грудня проведено  передсвятковий районний ярмарок  на Дослідній станції (навпроти буд. № 76),  в якому прийняли участь 7 суб’єктів підприємницької діяльності. Мешканцям району були представлені плодоовочева продукція та інша сільськогосподарська продукція.  Товарообіг склав 21,6 тис. грн.

На виконання протокольного доручення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 06.10.2016 № 05,  на якому розглядалось питання забезпечення безперешкодного руху спеціальної техніки ПЧ – 5 Запорізької дистанції колії станції Запоріжжя – 1 проведена нарада з керівниками об’єктів ТОВ «Гурман-Люкс», «Дачник», СВ «Дім» та представниками патрульної поліції і Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області. На нараді вирішено:
- визначити відповідальних посадових осіб, які будуть нести персональну відповідальність за виконання доручення комісії. Для надання вказаної інформації направлені листи до Управління патрульної поліції у м. Запоріжжі і Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області.
- ТОВ «Гурман-Люкс», «Дачник», СВ«Дім» встановити щити «Торгівля заборонена» та «Стоянка транспорту заборонено» на ділянці дороги від ПЧ-5 до пр. Соборного.
- районній адміністрації тричі на день проводити моніторинг ситуації на ділянці дороги від ПЧ-5 до пр. Соборного. 
- Управлінню патрульної поліції у м. Запоріжжі і Комунарському відділенню поліції Дніпровського відділу поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області вжити заходів щодо виконання водіями транспортних засобів вимог встановлених дорожніх знаків та недопущення торгівлі на ділянці дороги від ПЧ-5 до пр. Соборного.

На в’їзді з пр. Соборного до ПЧ -5 встановлено відповідний дорожній знак щодо заборони стоянки автотранспорту. Але, при неодноразовому обстеженні вказаного місця зафіксовані факти розміщення автомобільних засобів на  в’їзді з пр. Соборного до ПЧ -5. 

Для вжиття відповідних заходів до порушників направлено листа до Управління патрульної поліції у місті Запоріжжя.

Станом на 28.12.2016 незаконна торгівля та стоянка автотранспорту на вказаній території не здійснюється.

Проведено нараду з  суб’єктами господарювання, які здійснюють торгівлю новорічними ялинками в районі. На нараді розглянуті питання дотримання Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, Правил благоустрою міста, також  звернута   увага на приведення до належного санітарного стану територій після закінчення торгівлі ялинками.  

Щотижнево проводилось  обстеження району з питання виявлення місць стихійної торгівлі, кількості торгуючих та асортименту реалізуємих товарів.  49 особам, що здійснювали незаконну торгівлю, вручені попередження про адміністративну відповідальність, роз’яснений порядок отримання відповідних документів для здійснення торговельної діяльності у відведених для цього місцях. Також продовжуються щоденні чергування з метою недопущення незаконної торгівлі по вул. Ситова, 4-6 та Новокузнецькій, 12 - 16.   

Пріоритетними напрямками діяльності районної адміністрації є створення комфортних умов життя мешканців району, його благоустрій.
З цією метою проводились наради:
- з керівниками комунальних служб району: КП «ЕЛУАШ», КП «Водоканал», ФК «МТМ», ПАТ «СМЕП «Символ», КП «Запоріжміськсвітло», КРБП «Зеленбуд», КП «Запорізькі міські електричні мережі», МКП «Наше місто», на яких  визначались плани  робіт підрозділів на поточний тиждень;
- з підприємствами, організаціями та установами району усіх форм власності з питання утримання території району в належному санітарному стані під час снігу та ожеледиці.

Протягом звітнього періоду проведено обстеження зупинки громадського транспорту по вул. Новокузнецькій щодо наявності дорожних знаків 5.41.1-5.41.2 «Зупинка автобусу». Інформацію надано до департаменту інфраструктури та благоустрію ЗМР щодо включення 14 дорожних знаків на 2017 рік.

На виконання доручення заступника міського голови Волобуєва В.О. підготовлено акти обстеження та обгрунтування на влаштування пристрою примусового зниження швидкості «Лежачий поліцейський» по вул. Музичній, Північнокільцевій. Інформацію передано до департаменту інфраструктури та благоустрою про включення робіт до бюджету розвитку м.Запоріжжя на 2017 рік.

Перевірено стан дорожнього покриття після ліквідації аварійної ситуації по вул. Таманська –Степова.  КП «Водоканал» ліквідовано аварію, вжито заходи по засипці місця розриття для подальшого асфальтування.          Ліквідовано витік води по вул. Будівельній, 24 та по вул. Східній, 3 - витік з колодязя. Своєчасно було виконано роботи по посипці відсівом проїзних частин по вул. Культурній, Таманській, Автопарковій силами КП «Водоканал».

Прийнято участь у комісійному обстеженні мостів та мостових переходів району спільно з департаментом інфраструктури та благоустрою ЗМР та ДЕД  №10 КП «ЕЛУАШ». Складено акти, в яких визначено стан мостів.       
Прийнято участь в обстеженні доріг та дорожніх об'єктів на новому автобусному маршруті №18 «Бородинський м/р - 4-й Південний м/н».

Протягом грудня до районної адміністрації надійшло 128 письмових звернень від громадян, з них 4 надійшло електронною поштою, на особистих прийомах головою районної адміністрації прийнято 1 громадянина. У порівнянні з  аналогічним періодом 2015 року: письмових звернень – 76, на особистих прийомах голови РА – 2.

Основні питання, з яких письмово звертались громадяни у грудні

 

2016

2015

Питання землекористування та сільського господарства

-

-

Питання житлового господарства

42

31

Питання комунального і дорожнього господарств, благоустрою

66

19

Питання торгівлі і громадського харчування

2

1

Питання науки, освіти, виховання і навчання дітей, роботи навчально-виховних закладів

7

13

Питання соціального захисту населення

5

7

Питання забезпечення законності та охорони правопорядку

1

-

Інші питання

5

5

Всього письмових питань

128

76

Кількість письмових звернень у грудні  з питань житлового господарства  у порівнянні з груднем 2015 року зросла на 35,5% (31 у 2015, 42 у 2016). Основні питання стосуються продажу, передачі житла (10), зміни умов договору найму (10),  експлуатації житла (5), приватизованих квартир (надання дублікату свідоцтва про право власності та інш) (5), поліпшення житлових умов – (5). Що стосується звернень з питань санітарного стану, благоустрою прибудинкових територій, будівництва та ремонту доріг, їх кількість значно зросла більше ніж у 3 рази у порівнянні з минулорічним періодом – 66 звернень проти 19. Основні питання – ремонт доріг (42), санітарний стан, благоустрій прибудинкових територій  – (14). Кількість звернень з  питань науки, освіти, виховання та навчання дітей зменшилась  у порівнянні з груднем 2015 року та складає 7 звернення проти 13. За звітній період надійшло 5 звернень з питань соціального захисту населення,  в грудні 2015 року таких звернень було -7.

Шість звернень у грудні направлено для розгляду за належністю до інших установ, оскільки  питання, підняті у зверненнях не входять до компетенції районної адміністрації.

Станом на 04.01.2017 року 22 письмових звернення громадян, що надійшли у грудні 2016 року задоволено, на 69 надано роз’яснення, решта знаходиться на розгляді.

За зверненнями громадян у грудні прийнято та отримано громадянами  розпоряджень: 6 - з питань вчинення дії з власністю від імені неповнолітніх, 2 – з питання присвоєння поштової адреси будівлі, 3 – надання дублікату свідоцтва про право власності на житло, 3 – питання опікунства над неповнолітніми.

Станом на 01.12.2016 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходилось на контролі виконання 134 документи, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Відправлено – 156 інформацій на виконання цих довгострокових контрольних документів.

Надання інформації на виконання контрольних документів було здійснено без порушення терміну виконання.

Станом на 01.01.2017 у відділі організаційної та кадрової роботи знаходиться на контролі виконання 138 документів, які надійшли від вищих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проаналізовано роботу з документами в районній адміністрації. У грудні   опрацьовано 611 документів, видано 103 розпорядження голови районної адміністрації.


 Яндекс.Метрика
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet