Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206


Соціально-економічний паспорт Дніпровського району

Паспорт Дніпровського району м. Запоріжжя
(станом на 01.01.2017)

 

Загальна характеристика району

 Як адміністративно – територіальна одиниця район був утворений 16 березня 1928 року.

9 травня 1936 року розпочав свою діяльність Ленінський райком КП (Б)У і район було названо Ленінським. Ленінський район було утворено як найперспективніший район промислового і соціального розвитку могутнього індустріального та культурного центру України – міста Запоріжжя. Ленінський район мав провідне історичне значення як для Запорізького краю, так і для всієї України.

Вирішення енергетичних проблем у 20-ті роки ХХ століття будівництвом у рекордно короткі терміни Дніпровської гідроелектростанції, на той час найпотужнішої у Європі, дало могутній поштовх для розвитку промислових та культурних об’єктів міста і в цілому Запорізької області і прилеглих областей.

Згідно з державним Генеральним планом 1932 року почала будуватись лівобережна частина району – «Соцмісто». Забудова здійснювалась у актуальному для першої половини ХХ століття стилі конструктивізму.

Парки та сквери, приміщення торгівельно-промислового призначення, будівлі дитячих садочків, лікарень, установ культури, школи–гіганта (зараз це приміщення належить Запорізькій державній інженерній академії), стадіон «Металург» (сьогодні – це стадіон «Арена «Славутич») – все це представляло гармонійний ансамбль. Конструктивною функціональністю, силуетами будівництва і архітектурними деталями Соцмісто скликалося з ДніпроГЕС(сом). У 1937 році на Всесвітній виставці у Парижі цей план будівництва міста отримав нагороду як «Видатне місто – будівельний і архітектурний комплекс» та у 1939 році – премію у Нью-Йорку.

На території району знаходяться національно-історичні пам’ятки, які визнані всесвітньо значущими і мають велике значення у вихованні свідомих патріотів України.

Площа району становить 49,67 квадратних кілометрів.

У 1995 році у зв’язку з адміністративно – територіальними змінами міста частина території Дніпровського району відійшла до новоутвореного у місті Запоріжжі Хортицького району.

На десять кілометрів Дніпровський район тягнеться вздовж Правого берега ріки Дніпро. Межі району проходять:

- з Вознесенівський районом – по залізничній колії та по вул. 12 квітня;

- з Заводським районом – уздовж ріки Дніпро та частини Восьмого селища по вул. Північне шосе;

- з Хортицьким районом – уздовж ріки Дніпро.

Населення району – становить 135,8 тис. осіб (станом на 01.01.2016).

Основні галузі промисловості, фінансова забезпеченість району

 Основними видами промислової діяльності в районі є: обробна промисловість, виробництво і розподілення електроенергії, газу та води, машинобудування, будівництво та транспорт.

На території району розташована низка комунальних підприємств: територіальні підрозділи КП «Наше місто», Дніпровська дільниця комунального ремонтно-будівничного підприємства «Зеленбуд», дільниця КП «Міськсвітло», філія концерну «Міські теплові мережі» Дніпровського району, Правобережний районний відділ електричних мереж Запорізьких міських електричних мереж ВАТ «Запоріжжяобленерго», дільниця каналізації та водопроводу Дніпровського району КП «Водоканал».

Економіко-визначальні підприємства району, на сучасному етапі, в значній мірі зберігають свій виробничий, технічний та інтелектуальний потенціал.

З метою організації та проведення процедур закупівель за державні кошти на засадах колегіальності та неупередженості створено тендерний комітет (комітет з конкурсних торгів) районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району. Впродовж 2017 року проведено 110 засідань тендерного комітету (комітету з конкурсних торгів), що в 4,2 рази більше показників 2015 року. За результатами переговорної процедури було укладено договори закупівлі послуг з постачання теплової енергії з Концерном «Міські теплові мережі» та електричної енергії з ВАТ «Запоріжжяобленерго», договори закупівлі поточного ремонту внутрішньоквартальних доріг району, утримання тротуарів та доріг з КП «ЕЛУАШ», дератизації відкритих стацій з ФОП Сльота С.В., дезінсекції анофелогенних водоймищ з ТОВ «Нобель Агрохім», ліквідації стихійних звалищ з ТОВ «Екотехнологічна компанія «Гранік», покосу недоглянутих та незакріплених територій району з ТОВ «Імпел Гріффін Груп» тощо.

 Соціальна інфраструктура району

В районі 21 загальноосвітній навчальний заклад комунальної форми власності, 18 дошкільних навчальних закладів та 2 дошкільних відділення при навчально-виховних комплексах.

На території району функціонують 2 загальноосвітніх навчальних заклади недержавної форми власності: спеціалізована школа «Хабад Любавич» з поглибленим вивченням івриту та англійської мови, товариство з обмеженою відповідальністю «Ліцей економіки та інформаційних технологій».

У 23 загальноосвітніх навчальних закладах Дніпровського району навчаються понад 11,6 тис. школярів, у 18 дошкільних навчальних закладів та 2 дошкільних відділеннях при навчально-виховних комплексах виховуються понад 4,6 тис. малюків.

Дошкільні заклади мають спеціалізовані групи, які спрямовані надавати додаткові послуги, що сприяють всебічному розвитку дітей дошкільного віку. Так, в районі функціонує 7 санаторних груп та 31 спеціалізована група.

На території району знаходяться 2 вищих навчальних заклади, серед яких Запорізька державна інженерна академія та Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій.

Також на території Дніпровського району 3 середньо-технічні та професійно-технічні навчальні заклади. Це і Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії, і Державний навчальний заклад «Запорізький правобережний професійний ліцей», і Державний навчальний заклад «Запорізький професійний будівельний ліцей».

Науковий потенціал району представляють: Запорізька медична академія післядипломної освіти, ПАТ «Український науково-дослідний проектно-кон-структорський та технологічний інститут трансформаторобудування» ПАТ «ВІТ», ПАТ «Спеціальне проектне і конструкторсько-технологічне бюро «Запоріжгідросталь».

Стабільно та налагоджено працює мережа лікувально-профілактичних установ. У Дніпровському районі дві клінічні лікарні (комунальний заклад «Міська клінічна лікарня №3», комунальна установа «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9»), комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9», комунальний заклад «Пологовий будинок  № 4», комунальний заклад охорони здоров’я «Міська стоматологічна поліклініка № 3».

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району сприяє налагодженій роботі лікувально-профілактичних установ. У закладах охорони здоров’я відсутня заборгованість з виплати заробітної плати, проводяться необхідні ремонтні роботи приміщень, проводиться придбання необхідної медичної апаратури, пільгові категорії хворих забезпечуються медикаментами.

На території Дніпровського району розташована значна кількість історико-культурних національних пам’яток та пам'ятників.

Саме на території району знаходяться основні пам'ятки доби раннього слов'янства, антів, Київської Русі, тут знаходиться колиска козацтва, пам'ятки ХVІІІ століття. Перша фортеця, побудована у ХVІ столітті українським князем Дмитром Вишневецьким, була першою твердинею на Україні і там, за багатьма історичними фактами, розміщалась перша Запорізька Січ.

Це унікальна природна і козацька реліквія – 700-річний Запорізький дуб, поряд з яким здійснено реконструкцію туристичного комплексу. Це і легендарний ДніпроГЕС, це і меморіал «Скорботна мати», де увічнено пам’ять понад 1600 загиблих бійців-визволителів м. Запоріжжя від фашистських загарбників у жовтні 1943 року.

На території району розташовано:

- Запорізька обласна філармонія;

- Міський палац юнацької та дитячої творчості;

- Центр дитячої та юнацької творчості Дніпровського району;

- музичні школи;

 - палац культури металургів товариства з обмеженою відповідальністю «Соціальні ініціативи Запоріжжя», палац культури і творчості ВАТ «ЗАлК», палац культури ПАТ «Запоріжтрансформатор» ім. В.А. Іванова, ДП «Палац культури «Енергетиків» ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Працює 10 бібліотек з загальним фондом понад 345,4 тис. книг, обсяг читачів яких складає 38064 особа.

Для відпочинку в районі існує 13 скверів та 5 парків. Це і сквер на площі Запорізькій, парки Металургів та Енергетиків. Реконструйовано сквери по бульвару Вінтера, вулицях Товариській, Ладозькій, Сергія Синенка, Розенталь тощо.

З метою організації відпочинку дітей в районі функціонують дитячо – юнацькі клуби, спортивні та дитячі майданчики у парку по вулиці Сергія Синенка, у Осипенківському і Бородінському мікрорайонах.

З метою якісного відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Європі спеціалістами районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району проведено низку заходів. Серед них: роботи з благоустрою та святкового оформлення району, впорядкування меморіалів і місць поховання загиблих воїнів, організація торгівельного обслуговування в місцях проведення святкових заходів, організація привітання ветеранів війни, сприяння реалізації соціальних програм для ветеранів війни та надання їм щорічної разової допомоги до свята тощо. Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району 06.05.2016 підготовлено та проведено урочистий мітинг на меморіалі «Скорботна мати».

З метою вшанування пам’яті українців, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років 22.06.2016 підготовлено та проведено урочистий захід до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні з покладанням квітів до меморіалу «Скорботна мати».

З нагоди 25 річниці незалежності України в Дніпровському районі проведено низку заходів, серед яких привітання трудових колективів підприємств, організацій, установ, зустріч з учасниками АТО та членами сімей загиблих тощо.

З річниці визволення м. Запоріжжя від фашистських загарбників 12.10.2016 підготовлено та проведено мітинг на меморіалі «Скорботна мати».

З нагоди відзначення Дня захисника України та Дня Збройних Сил України в Дніпровському районі організовано урочисте нагородження воїнів АТО державними нагородами (орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня нагороджений Сандул О.Є, медаллю «Захиснику Вітчизни» – Хмелевський В.М.), привітання трудових колективів підприємств, організацій, установ з нагоди свят, святковий концерт для учасників АТО тощо.

З нагоди річниці з ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у грудні 2016 року в освітніх закладах району проведено уроки пам’яті, тематичні виставки та експозиції. Організована зустріч керівництва районної адміністрації з представниками районного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль», підготовлено святковий концерт.

З нагоди Новорічних та Різдвяних свят 22.12.2016 у сквері ім. І.В. Гутнка-Залужного організовано урочисте відкриття районної новорічної ялинки.

  Житлово – комунальне господарство

 З метою формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, в умовах якого забезпечуються захист довкілля, епідемічне благополуччя мешканців району, районна адміністрація проводить системну роботу щодо утримання території Дніпровського району в належному санітарному стані.

Ліквідовано декілька несанкціонованих звалищ та вивезено 6116 тон сміття.

Проведено роботи з ремонту доріг і тротуарів. Виконано поточний дрібний ремонт дорожнього покриття вулиць району загальною площею понад 9049 м2. Проведено середній поточний ремонт вул. Акад. Вес-ніна, вул. Айвазовського, вул. Бородінської, вул. Гладкова, вул. Гребельної, вул. Доватора, вул. Сурікова, вул. Тиражної, вул. Професора Толока, вул. Сергія Синенка, пр. Металургів, ділянки автомобільної дороги, яка з’єднує автодорогу Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя, автодороги по вул. Тиражній. Роботи виконані на загальній площі понад 61789 м2, їх вартість склала 12,9 млн. грн.

По 18 вулицях Дніпровського району виконано поточний ремонт внутрішньоквартальних проїздів. Серед них вул. Бородінська, 1, 3, 5, 6 ,7. вул. Богдана Хмельницького, 12, вул. Валерія Лобановського, 28, 30, вул. Дудикіна, 19, 19а, 21, вул. Ладозька, 4, вул. Товариська, 37-39а, 43,60, вул. Сергія Синенка, 69, 49, 81а, вул. Щаслива, 13-15а тощо. Роботи виконані на загальній площі 21916,47 м2 .

Тривають роботи з ремонту доріг приватного сектору. Станом на 01.01.2017 року ці роботи виконано на загальній площі понад 45186 м2 по вулицях Ажурній, Андреаса Валльманна, Бетховена, Буревісника, Герхарда Ремпеля, Калиновій, Мурманській, Наливайка, Славутича, по провулку Вільнянському.

З метою недопущення виникнення аварійних ситуацій, за сприяння районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району, проведено поточний ремонт 27 світлофорних об’єктів, збудовано новий світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Парковий бульвар. Виконано роботи з розмітки пішохідних доріжок поряд із школами району та встановлено 40 нових знаків.

Триває відновлення освітлення на вулицях Дніпровського району. Так, вчасно і у повному обсязі здійснюється заміна ламп накалювання, встановлено опору освітлення на території в’їзду до м. Запоріжжя з боку м. Дніпро тощо.

З метою реалізації міської програми з розвитку інфраструктури та благоустрою на території Дніпровського району встановлено 17 дитячих та 17 спортивних майданчиків. Улаштовано 30 посадкових майданчиків на зупинках громадського транспорту з установкою навісів по вулицях Братській, Дніпровське шосе, Істоміна, Звенигородській, Кияшка, Сергія Синенка, Професора Толока, на пр. Металургів.

Впродовж січня-грудня 2016 року на території Дніпровського району проведено ремонт малих архітектурних форм у скверах та парках. Встановлено 69 нових лав на пр. Соборному та пр. Металургів, на бульварі Бельфорському, у скверах ім. І.В. Гутніка-Залужного та Розенталь тощо. У сквері Чорнобильців, парку Піонерів, на площі Запорізькій, на проспектах Металургів і Соборному, на бульварі Бельфорському встановлено 183 урни.

 Соціально-політична ситуація в районі

Аналіз соціально – економічного розвитку дозволяє зробити висновок, що соціально - політична ситуація в районі стабільна і прогнозована.

З метою збереження позитивних зрушень у сфері оплати праці районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району сприяє розвитку та поглибленню соціального діалогу між владою, роботодавцями і профспілками. Актуальним напрямком цієї роботи є консолідація зусиль щодо прийняття узгоджених рішень для забезпечення збереження економічного потенціалу району, підвищення рівня доходів працюючих та, в цілому, рівня життя населення, зокрема, шляхом ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати.

Станом на 01.01.2017 проведено 12 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На них запрошено керівників підприємств району, які звітували щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, заборгованості перед бюджетом, Пенсійним фондом України тощо. Комісією визначені шляхи вирішення існуючих проблем.

Позитивним результатом роботи комісії є стабілізація стану виплати заробітної плати на підприємствах Дніпровського району. Завдяки плідній роботі районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, станом на 01.01.2017, ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на 7 підприємствах, установах Дніпровського району у загальній сумі 14317,3 тис. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери у Дніпровському районі відсутня.

95% витрат з місцевого бюджету соціально орієнтовано.

Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району обслуговує понад 52 тис. пенсіонерів, які отримують різні види компенсаційних виплат. Серед них 318 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 1250 учасників бойових дій, понад 1,1 тис. інвалідів усіх груп і категорій.

Станом на 01.01.2017 на різні види соціальних виплат направлено понад 227735,18 тис. грн. З них за рахунок державного бюджету – 17578,32 тис. грн., за рахунок місцевого бюджету – 1604,236 тис. грн., за рахунок субвенцій – 208552,616 тис. грн.

Упродовж звітного періоду від 337 пенсіонерів прийнято заяви щодо постанови на облік для санаторно-курортного лікування, 257 – отримали путівки. 29 інвалідів Великої Вітчизняної війни отримали компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування на загальну суму 11,4 тис. грн. Як компенсацію за бензин і транспортне обслуговування 179 інвалідам Великої Вітчизняної війни виплачено понад 52,01 тис. грн. 36 осіб забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації, 672 – направлено на протезування в ортопедичні майстерні.

36 інвалідам, які знаходяться на програмному гемодіалізі, виплачено матеріальної допомоги на суму 17,082 тис. грн.

З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Європі вжито заходи щодо виплати одноразової грошової допомоги 4310 особам на загальну суму 3298,588 тис. грн. З нагоди Дня людини похилого віку виплачено понад 157,5 тис. грн. матеріальної допомоги 525 мешканцям Дніпровського району.

Громадянам, що постраждали внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, здійснено компенсаційні виплати у розмірі 1606,105 тис. грн.

Особлива увага приділяється піклуванню про сім’ї з дітьми. Так, за рахунок субвенцій упродовж 2016 року їм виплачено понад 100473 тис. грн. 51 дитину-інваліда направлено для проходження курсу в центрах соціальної реабілітації. П’ятьох дітей направлено до обласного центру професійної реабілітації інвалідів.

Впродовж 2016 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району перерозраховано 72670 субсидій. Загальна сума пільг та субсидій для відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги та на придбання твердого палива і скрапленого газу, отримана населенням району (станом на 01.12.2016), становить 397,551 тис. грн.

У зв’язку з вимушеним переселенням жителів з території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району реалізовано низку заходів з розміщення та надання їм всебічної допомоги.

Триває робота з інформування мешканців району щодо співпраці з вимушеними переселенцями, які потребують допомоги. Впродовж  січня-грудня 2016 року виплачено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО на загальну суму понад 13308,1 тис. грн.

231 військовослужбовцю-інваліду та учасникам бойових дій в зоні АТО виплачено одноразової матеріальної допомоги на загальну суму понад 693,1 тис. грн.

Триває оформлення документів та виплата матеріальної допомоги звільненим з військової служби. Так, станом на 01.01.2017, 25 особами отримано 63,486 тис. грн.

 

 

 


Яндекс.Метрика  
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet