Офіційний портал
Запорізької міської влади

69105, м. Запорiжжя, пр. Соборний 206Звіти про роботу районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району

Звіт про роботу
районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району
(станом на 01.01.2017)
 

 Дніпровський район один з найбільших та впливовіших районів міста Запоріжжя. Згідно з Положенням про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Дніпровському району на районну адміністрацію покладена відповідальність за комплексний соціально-економічний розвиток району і реалізацію політики міської ради у визначених законодавством сферах управління.

Економіко-визначальні підприємства району, на сучасному етапі, в значній мірі зберігають свій виробничий, технічний та інтелектуальний потенціал.

З метою організації та проведення процедур закупівель за державні кошти на засадах колегіальності та неупередженості створено тендерний комітет (комітет з конкурсних торгів) районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району. Впродовж 2017 року проведено 110 засідань тендерного комітету (комітету з конкурсних торгів), що в 4,2 рази більше показників 2015 року. За результатами переговорної процедури було укладено договори закупівлі послуг з постачання теплової енергії з Концерном «Міські теплові мережі» та електричної енергії з ВАТ «Запоріжжяобленерго», договори закупівлі поточного ремонту внутрішньоквартальних доріг району, утримання тротуарів та доріг з КП «ЕЛУАШ», дератизації відкритих стацій з ФОП Сльота С.В., дезінсекції анофелогенних водоймищ з ТОВ «Нобель Агрохім», ліквідації стихійних звалищ з ТОВ «Екотехнологічна компанія «Гранік», покосу недоглянутих та незакріплених територій району з ТОВ «Імпел Гріффін Груп» тощо.

З метою збереження позитивних зрушень у сфері оплати праці районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району сприяє розвитку та поглибленню соціального діалогу між владою, роботодавцями і профспілками. Актуальним напрямком цієї роботи є консолідація зусиль щодо прийняття узгоджених рішень для забезпечення збереження економічного потенціалу району, підвищення рівня доходів працюючих та, в цілому, рівня життя населення, зокрема, шляхом ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати.

Станом на 01.01.2017 проведено 12 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На них запрошено керівників підприємств району, які звітували щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, заборгованості перед бюджетом, Пенсійним фондом України тощо. Комісією визначені шляхи вирішення існуючих проблем.

Позитивним результатом роботи комісії є стабілізація стану виплати заробітної плати на підприємствах Дніпровського району. Завдяки плідній роботі районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, станом на 01.01.2017, ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на 7 підприємствах, установах Дніпровського району у загальній сумі 14317,3 тис. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери у Дніпровському районі відсутня.

З метою формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, в умовах якого забезпечуються захист довкілля, епідемічне благополуччя мешканців району, районна адміністрація проводить системну роботу щодо утримання території Дніпровського району в належному санітарному стані. Ліквідовано декілька несанкціонованих звалищ та вивезено 6116 тон сміття.

Проведено роботи з ремонту доріг і тротуарів. Виконано  поточний дрібний ремонт дорожнього покриття вулиць району загальною площею понад 9049 м2. Проведено середній поточний ремонт вул. Акад. Вес-ніна, вул. Айвазовського, вул. Бородінської, вул. Гладкова, вул. Гребельної, вул. Доватора, вул. Сурікова, вул. Тиражної, вул. Професора Толока, вул. Сергія Синенка, пр. Металургів, ділянки автомобільної дороги, яка з’єднує автодорогу Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя та автодороги по вул. Тиражній. Роботи виконані на загальній площі понад 61789 м2, їх вартість склала 12,9 млн. грн.

По 18 вулицях Дніпровського району виконано поточний ремонт внутрішньоквартальних проїздів. Серед них вул. Бородінська, 1, 3, 5, 6 ,7. вул. Богдана Хмельницького, 12, вул. Валерія Лобановського, 28, 30, вул. Дудикіна, 19, 19а, 21, вул. Ладозька, 4, вул. Товариська, 37-39а, 43,60, вул. Сергія Синенка, 69, 49, 81а, вул. Щаслива, 13-15а тощо. Роботи виконані на загальній площі 21916,47 м2 .

Тривають роботи з ремонту доріг приватного сектору. Станом на 01.01.2017 роботи виконано на загальній площі понад 45186 м2 по вулицях Ажурній, Андреаса Валльманна, Бетховена, Буревісника, Герхарда Ремпеля, Калиновій, Мурманській, Наливайка, Славутича, по провулку Вільнянському.

З метою недопущення виникнення аварійних ситуацій, за сприяння районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району, проведено поточний ремонт 27 світлофорних об’єктів, збудовано новий світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Парковий бульвар. Виконано роботи з розмітки пішохідних доріжок поряд із школами району та встановлено 40 нових знаків.

Триває відновлення освітлення на вулицях Дніпровського району. Так, вчасно і у повному обсязі здійснюється заміна ламп накалювання, встановлено опору освітлення на території в’їзду до м. Запоріжжя з боку м. Дніпро тощо.

З метою реалізації міської програми з розвитку інфраструктури та благоустрою на території Дніпровського району встановлено 17 дитячих та 17 спортивних майданчиків. Улаштовано 30 посадкових майданчиків на зупинках громадського транспорту з установкою навісів по вулицях Братській, Дніпровське шосе, Істоміна, Звенигородській, Кияшка, Сергія Синенка, Професора Толока, на пр. Металургів.

Впродовж січня-грудня 2016 року на території Дніпровського району проведено ремонт малих архітектурних форм у скверах та парках. Встановлено 69 нових лав на пр. Соборному та пр. Металургів, на бульварі Бельфорському, у скверах ім. І.В. Гутніка-Залужного та Розенталь тощо. У сквері Чорнобильців, парку Піонерів, на площі Запорізькій, на проспектах Металургів і Соборному, на бульварі Бельфорському встановлено 183 урни.

Послідовними і системними є роботи з обрізки та знесення аварійних дерев. Так, упродовж 2016 року обрізано 6341 дерево, знесено – 221 дерево.

На території Дніпровського району знаходиться 5 парків та 13 скверів і розаріїв. З метою їх збереження і благоустрою, за сприяння районної адміністрації, висаджено 662 дерева, 854 чагарники та 4812 од. квітів. Системно здійснювався полив газонів та 612 дерев на території району.

З метою запобігання спалаху сезонних алергічних захворювань у Дніпровському районі здійснювався покіс карантинної рослинності. Роботи виконані на загальній площі 162,79 га. Понад 2 га оброблено хімічним способом.

За останні роки в Дніпровському районі відбулись позитивні зміни у розвитку матеріально-технічної бази торговельної мережі: впроваджуються сучасні торговельні технології, створюються роздрібні торговельні підприємства, які за рівнем культури обслуговування покупців відповідають вимогам європейських стандартів тощо.

З метою розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування і контролю за належною організацією обслуговування населення Дніпровського району створена і діє комісія по упорядкуванню роботи об’єктів сфери обслуговування районної адміністрації. Впродовж 2016 року проведено 33 засідання комісії, на яких розглянуто 347 питань. Серед них укладання договорів щодо розміщення на території об’єктів благоустрою засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів з надання послуг поза приміщеннями, встановлення режиму роботи стаціонарних об’єктів торгівлі та сфери послуг тощо. За результатами роботи комісії підготовлено 44 письмові відповіді.

З метою обстеження території Дніпровського району щодо дотримання суб’єктами господарювання Правил благоустрою території міста Запоріжжя та порядку відведення місць для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі впродовж 2016 року проведено 221 перевірку, обстежено 3584 об’єкти.

Значна увага приділяється питанню з ліквідації торгівлі у невстановлених місцях. Остаточне його вирішення, в свою чергу, сприятиме поліпшенню санітарного стану території району, значному зниженню ризику епідемічних захворювань, а також збільшенню обсягів надходжень коштів від ринкового збору до бюджету. Саме цій роботі з боку районної адміністрації приділяється значна увага. Впродовж 2016 року фахівцями районної адміністрації спільно з представниками Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області та Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради проведено 177 рейдів щодо ліквідації стихійної торгівлі. На порушників складено 139 протоколів про адміністративні правопорушення, що на 60% більше ніж у попередньому році. На «гарячу» лінію впродовж 2016 року надійшло 9 звернень щодо наявності несанкціонованої торгівлі на території Дніпровського району. Це на 59% менше ніж за результатами 2015 року.

З метою забезпечення мешканців продовольчими товарами місцевих сільхозвиробників за доступними цінами у Дніпровському районі, на ринку «Селянський», у квітні, серпні та грудні 2016 року організовано і проведено сільськогосподарські ярмарки.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району успішно реалізує державну політику у сфері соціальної допомоги та підтримки незахищених верств населення. Майже 30 тис. мешканців району віднесено сьогодні до пільгових категорій, які є соціальнонезахищеними.

Соціальна складова видатків місцевого бюджету, є визначальною, тобто 95 % видатків мають соціальну спрямованість:
-              соціальний захист;
-              освіта;
-              охорона здоров’я.

Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району обслуговує понад 52 тис. пенсіонерів, які отримують різні види компенсаційних виплат. Серед них 318 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 1250 учасників бойових дій, понад 1,1 тис. інвалідів усіх груп і категорій.

Станом на 01.01.2017 на різні види соціальних виплат направлено понад 227735,18 тис. грн. З них за рахунок державного бюджету – 17578,32 тис. грн., за рахунок місцевого бюджету – 1604,236 тис. грн., за рахунок субвенцій – 208552,616 тис. грн.

Упродовж звітного періоду від 337 пенсіонерів прийнято заяви щодо постанови на облік для санаторно-курортного лікування, 257 – отримали путівки. 29 інвалідів Великої Вітчизняної війни отримали компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування на загальну суму 11,4 тис. грн. Як компенсацію за бензин і транспортне обслуговування 179 інвалідам Великої Вітчизняної війни виплачено понад 52,01 тис. грн. 36 осіб забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації, 672 – направлено на протезування в ортопедичні майстерні.

36 інвалідам, які знаходяться на програмному гемодіалізі, виплачено матеріальної допомоги на суму 17,082 тис. грн.

З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Європі вжито заходи щодо виплати одноразової грошової допомоги 4310 особам на загальну суму 3298,588 тис. грн. З нагоди Дня людини похилого віку виплачено понад 157,5 тис. грн. матеріальної допомоги 525 мешканцям Дніпровського району.

Громадянам, що постраждали внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, здійснено компенсаційні виплати у розмірі 1606,105 тис. грн.

Особлива увага приділяється піклуванню про сім’ї з дітьми. Так, за рахунок субвенцій упродовж 2016 року їм виплачено понад 100473 тис. грн. 51 дитину-інваліда направлено для проходження курсу в центрах соціальної реабілітації. П’ятьох дітей направлено до обласного центру професійної реабілітації інвалідів.

Впродовж 2016 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району перерозраховано 72670 субсидій. Загальна сума пільг та субсидій для відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги та на придбання твердого палива і скрапленого газу, отримана населенням району (станом на 01.12.2016), становить 397,551 тис. грн.

У зв’язку з вимушеним переселенням жителів з території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району реалізовано низку заходів з розміщення та надання їм всебічної допомоги.

Триває робота з інформування мешканців району щодо співпраці з вимушеними переселенцями, які потребують допомоги. Впродовж січня-грудня 2016 року виплачено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, на загальну суму понад 13308,1 тис. грн.

231 військовослужбовцю-інваліду та учасникам бойових дій в зоні АТО виплачено одноразової матеріальної допомоги на загальну суму понад 693,1 тис. грн.

Триває оформлення документів та виплата матеріальної допомоги звільненим з військової служби. Так, станом на 01.01.2017, 25 особами отримано 63,486 тис. грн.

У Дніпровському районі роботу з дітьми та молоддю здійснюють три підрозділи: територіальний відділ освіти Дніпровського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, відділ по Дніпровському району служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради і сектор по культурі та спорту районної адміністрації.

У районі збережена і діє розвинута мережа освітніх закладів. В системі дошкільної освіти функціонує 21 дошкільний навчальний заклад, де виховується 4740 малюків. З вересня 2016 року мережу дошкільних навчальних закладів Дніпровського району збільшено на 6 вікових груп.

Мережа закладів освіти району складається із 21 загальноосвітнього навчального закладу комунальної власності та 2 приватних, у яких навчаються 11773 учні та 191 учень відповідно.

Загальноосвітні та спеціалізовані школи Дніпровського району забезпечують надання учням середньої освіти на рівні вимог Закону України «Про освіту». Система освіти району має позитивну тенденцію розвитку і оновлення.

З метою встановлення, підтвердження, присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та педагогічних звань, у березні 2016 року, проведені засідання атестаційних комісій. Атестовано 165 педагогічних працівників. За результатами атестації відзначено високий професійний рівень педагогів.

З метою створення належних умов для виховання та навчання дітей і підлітків впродовж 2016 року у освітніх закладах району проводилась цілеспрямована робота. Це і ремонт інженерних комунікацій, і поточний ремонт покрівлі та фасаду, придбання комп’ютерної техніки, меблів та іграшок тощо. Станом на 01.01.2017 виконано капітальний ремонт покрівель, інженерних мереж, фасаду низки освітніх закладів Дніпровського району, загальна сума робіт склала понад 4065 тис. грн. Понад 474 тис. грн. з бюджету розвитку виділено на придбання обладнання для харчоблоків (в т.ч. холодильних шаф), прального обладнання.

Понад 978 тис. грн. з депутатського фонду виділено на заміну вікон, 1832,898 тис. грн. – виділено на придбання комп’ютерної та оргтехніки, меблів, іграшок.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей упродовж 2016 року відділом по Дніпровському району служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради проведено 27 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 479 питань. Серед них: надання статусу дітям, встановлення опіки, влаштування до державних навчальних закладів, позбавлення батьківських прав громадян відносно дітей, відчуження житла дітей, збереження права користування житлом, усунення перешкод у спілкуванні одного з батьків з дитиною, призначення опікунів, піклувальників неповнолітнім тощо.

Питання виховання молоді, організації дозвілля, відродження духовної культури є одними з пріоритетних у роботі районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району. Працівники районної адміністрації приділяють значну увагу організації масових заходів для молоді.

Так, з метою формування у молоді громадянської позиції та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав організовано зустріч представників спілки ветеранів Афганістану м. Запоріжжя із педагогічними та учнівськими колективами освітніх закладів Дніпровського району.

З метою якісного відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Європі спеціалістами районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району проведено низку заходів. Серед них: роботи з благоустрою та святкового оформлення району, впорядкування меморіалів і місць поховання загиблих воїнів, організація торгівельного обслуговування в місцях проведення святкових заходів, організація привітання ветеранів війни, сприяння реалізації соціальних програм для ветеранів війни та надання їм щорічної разової допомоги до свята тощо. Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району 06.05.2016 підготовлено та проведено урочистий мітинг на меморіалі «Скорботна мати».

З метою вшанування пам’яті українців, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років 22.06.2016 підготовлено та проведено урочистий захід до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні з покладанням квітів до меморіалу «Скорботна мати».

З нагоди 25 річниці незалежності України в Дніпровському районі проведено низку заходів, серед яких привітання трудових колективів підприємств, організацій, установ, зустріч з учасниками АТО та членами сімей загиблих тощо.

З річниці визволення м. Запоріжжя від фашистських загарбників 12.10.2016 підготовлено та проведено мітинг на меморіалі «Скорботна мати».

З нагоди відзначення Дня захисника України та Дня Збройних Сил України в Дніпровському районі організовано урочисте нагородження воїнів АТО державними нагородами (орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня нагороджений Сандул О.Є, медаллю «Захиснику Вітчизни» – Хмелевський В.М.), привітання трудових колективів підприємств, організацій, установ, святковий концерт для учасників АТО тощо.

З нагоди річниці з ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у грудні 2016 року в освітніх закладах району проведено уроки пам’яті, тематичні виставки та експозиції. Проведено зустріч керівництва районної адміністрації з представниками районного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль», підготовлено святковий концерт.

З нагоди Новорічних та Різдвяних свят 22.12.2016 у сквері ім. І.В. Гутніка-Залужного відбулось урочисте відкриття районної новорічної ялинки.

Важливе місце відведено у роботі районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району розширенню правової освіти населення, підтриманню правопорядку на території району, боротьбі зі злочинністю і антигромадськими проявами, дотриманню працівниками районної адміністрації вимог нормативно-правових актів і законів України.

Впродовж звітного періоду проведено 38 засідань адміністративної комісії, під час яких розглянуто 75 адміністративних справ. За вчинення адміністративних правопорушень на 54 особи накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 34,517 тис. грн.

Традиційним вже стало щомісячне проведення консультативно-правових зустрічей для мешканців району. Насиченими, інформативними і актуальними ці зустрічі є завдяки участі в них, окрім працівників районної адміністрації, представників Запорізької місцевої прокуратури № 3, управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі, відділення у Дніпровському районі м. Запоріжжя Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області тощо. Впродовж 2016 року проведено 12 консультативно-правових зустрічей, під час яких отримали консультації 20 мешканців району, 18 серед яких – це пенсіонери.

З метою вироблення колективної думки, обговорення та вирішення нагальних проблем життєдіяльності району в районній адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району проводяться засідання колегії районної адміністрації. Колегією районної адміністрації (до складу якої крім заступників голови районної адміністрації входять і керівники провідних підприємств і установ, громадських організацій району) впродовж звітного періоду проведено 4 засідання. Під час засідань обговорено актуальні питання, а саме, «Про підсумки роботи зі зверненнями громадян впродовж 2015 року» та «Про захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про підготовку об’єктів комунального господарства, навчально-виховних, лікувально-профілактичних закладів до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років», «Оптимізація торговельної пересувної дрібнороздрібної мережі в Дніпровському районі».

За результатами проведених засідань колегії районної адміністрації видано відповідні розпорядження голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району.

Вже традиційною стала спільна робота керівництва районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району з депутатами різних рівнів. Їх метою є ефективна співпраця щодо раціонального використання коштів депутатського фонду на задоволення житлово-комунальних та соціальних потреб мешканців Дніпровського району.

Впродовж 2016 року проведено 10 нарад з депутатами Запорізької міської ради. На нарадах обговорювались питання щодо співпраці депутатів Запорізької міської ради з районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району з метою задоволення нагальних потреб мешканців, надання пропозицій щодо місць розташування дитячих та спортивних майданчиків, ремонту внутрішньоквартальних доріг, проїздів Дніпровського району на 2016 рік, залучення депутатів до проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців району щодо реалізації вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їх символіки», залучення депутатів Запорізької міської ради до проведення суботників та благоустрою території району, обговорення пропозицій щодо подальшого розвитку інфраструктури Дніпровського району.

Станом на 01.01.2017 головою районної адміністрації проведено 8 зустрічей з керівниками навчально-виховних закладів району, суб’єктами господарювання, представниками громадських організацій, сім’ями загиблих в та учасниками АТО, мешканцями району тощо.

У грудні 2016 року голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району звітував про роботу перед мешканцями району. Під час зустрічі підсумовано, що зроблено на території Дніпровського району впродовж 2016 року та визначено пріоритети у роботі районної адміністрації на наступний 2017 рік.

З метою інформування населення міста Запоріжжя щодо роботи районної адміністрації в газетах «Запорозька Січ», «Миг», «Индустриальное Запорожье» та на веб-сайті виконавчого комітету Запорізької міської ради опубліковано 10 статей та 36 щотижневих повідомлень про проблемні питання і стан справ з вирішення нагальних потреб мешканців Дніпровського району.

З початку року на сайті районної адміністрації та на офіційній сторінці у Facebook розміщено 754 інформаційні матеріали про події у Дніпровському районі та у м. Запоріжжя. Інформація постійно оновлюється.

Однією з умов успішної діяльності органів місцевого самоврядування є їх зв'язок з територіальною громадою, врахування думки мешканців району при прийнятті рішень, що мають громадське значення. Станом на 01.01.2017 на території Дніпровського району створено та діє 39 органів самоорганізації населення, у тому числі 28 квартальних комітетів, 3 вуличних та 8 будинкових комітетів.

З метою надання керівникам органів самоорганізації населення необхідної інформаційно-методичної допомоги працівниками відділу організаційної та кадрової роботи районної адміністрації проводиться низка заходів. Це і наради, і семінари, і індивідуальні консультації голів органів самоорганізації населення.

Впродовж січня-грудня 2016 року проведено 15 семінарів, на яких обговорювалась низка питань, а саме: про співпрацю керівника органу самоорганізації населення з установами та організаціями району та міста, про утримання прибудинкових територій приватної забудови в належному санітарному стані та механізм накладання адміністративних стягнень при недотриманні території приватної забудови у належному санітарному стані, обговорення змін у порядку призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, про захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, про уточнення персональних даних у Державному реєстрі виборців, про участь у проекті «Залучення громадського активу до муніципального планування» тощо.

З головами квартальних та вуличних комітетів Дніпровського району проведено 6 нарад. На них розглянуті питання щодо презентації Урядової Програми з енергозбереження, особливостей військової служби за контрактом, Правила благоустрою території міста Запоріжжя, організації співпраці з ТОВ «УМВЕЛЬТ-Запоріжжя», функції та повноваження Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради тощо.

З метою реалізації Закону України «Про органи самоорганізації населення» і подальшого створення нових органів самоорганізації населення на території Дніпровського району спеціалісти відділу організаційної та кадрової роботи надають мешканцям необхідну методичну допомогу з цих питань.

Так, в січні 2016, за сприяння фахівців відділу організаційної та кадрової роботи районної адміністрації, проведено збори мешканців будинку по вулиці Лесі Українки, 4, в березні 2016 проведено конференцію мешканців вулиці Скельної, щодо переобрання складу вуличного комітету. Необхідні пакети документів направлено до виконавчого комітету Запорізької міської ради.

02.06.2016 проведено конференцію мешканців кварталу № 44, щодо обрання складу квартального комітету. За результатами виборів необхідний пакет документів направлено до виконавчого комітету Запорізької міської ради для подальшого розгляду й прийняття рішення на засіданні виконкому.

В листопаді 2016 року надано організаційну і правову допомогу мешканцям будинку 216 по пр. Соборному щодо створення будинкового комітету. За сприяння фахівців відділу організаційної та кадрової роботи районної адміністрації проведено конференцію мешканців і необхідний пакет документів направлено до Запорізької міської ради для подальшого розгляду й прийняття відповідного рішення.

Щомісяця, за окремим планом, з працівниками районної адміністрації проводились апаратні навчання. Впродовж звітного періоду, з метою підвищення професійного рівня, проведено 13 апаратних навчань, на яких розглянуто низку питань щодо порядку проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов’язків та завдань, заповнення посадовими особами місцевого самоврядування декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік, основних положень Закону України «Про запобігання корупції» та запобігання і протидії корупції в органах місцевого самоврядування, Правил етичної поведінки державних службовців та особливостей ділового спілкування публічних службовців, основних положень Закону України «Про публічні закупівлі» та впровадження системи електронних закупівель Prozorro, організації роботи зі зверненнями громадян та інформаційними запитами в органах місцевого самоврядування, організації контрольної діяльності та діловодства у районній адміністрації тощо.

З метою підвищення професійного рівня впродовж 2016 року 1 особа відвідала тематичний постійно діючий семінар «Чинне законодавство України: новації, зміни та практика застосування» для працівників юридичних служб, 1 особа пройшла функціональне навчання у сфері цивільного захисту Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області, 3 особи пройшли навчання для спеціалістів у сфері публічних (державних) закупівель та використання системи Prozorro. 2 особи відвідали тематичний короткостроковий семінар: за темою «Актуальні питання створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» для працівників райдержадміністрацій, міських рад міст обласного та районного значення, які відповідають за питання у сфері житлово-комунального господарства» та за темою «Актуальні питання охорони навколишнього природного середовища». 1 особа підвищила кваліфікацію за професійною програмою для осіб, які вперше прийняті на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування. 36 посадових осіб районної адміністрації пройшли навчання за програмами семінарів з актуальних питань проходження публічної служби.

З метою ознайомлення з діяльністю районної адміністрації та подальшого залучення молоді на службу в органи місцевого самоврядування у районній адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровського району проходять ознайомчу, навчальну, виробничу та переддипломну практику студенти вищих навчальних закладів міста.

Впродовж 2016 року навчальну практику пройшла студентка освітнього курсу «бакалавр» Запорізької національного університету, яка навчається за напрямом «правознавство».

З метою інформування населення Дніпровського району щодо суспільно-політичної ситуації у державі й у м. Запоріжжі, формування громадської думки у Дніпровському районі проводяться єдині дні інформування. Так, у травні 2016 року пройшов Єдиний день інформування населення за темою: «Внесок Українського народу в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, боротьбі українців у лавах Радянської армії, українського визвольного руху, військових формувань країн – учасниць Антигітлерівської коаліції». В обговоренні взяли участь понад 360 осіб. Впродовж вересня 2016 року проведено два Єдиних дні інформування населення з нагоди відзначення дня народження українського письменника, науковця І. Франка та з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв фашизму. В обговоренні загалом взяли участь понад 254 особи. Впродовж жовтня-грудня 2016 року проведено сім Єдиних днів інформування населення з нагоди відзначення Дня захисника України, Дня гідності та Свободи, Дня Збройних Сил в України та Дня волонтера, з питань реалізації і захисту прав людини тощо. В обговоренні загалом взяла участь 951 особа.

У районній адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району проводилась робота зі збору пропозицій щодо нових назв вулиць та географічних об’єктів Дніпровського району, які підлягають перейменуванню за вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» по 12 об’єктам топоніміки.

Пропозиції та зауваження щодо перейменування об’єктів топоніміки Дніпровського району, які надійшли від мешканців району, узагальнено та надіслано до управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради.

З метою гідного відзначення досягнень представників трудових колективів підприємств, організацій та установ району районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району своєчасно проводиться робота з підготовки відповідних документів щодо їх нагородження.

Станом на 01.01.2017 підготовлено 47 розпоряджень голови районної адміністрації щодо нагородження Почесною грамотою 187 осіб і 13 розпоряджень голови районної адміністрації про оголошення Подяки 160 особам та 33 колективам підприємств, організацій Дніпровського району.

Робота районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району щодо розгляду звернень громадян та вирішення порушених у них питань впродовж звітного періоду здійснювалась згідно з вимогами Законів України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації». Особистий прийом громадян керівниками районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району проводився згідно з графіком. Впродовж січня-грудня 2016 року на особистих прийомах у керівників районної адміністрації побувало 177 осіб. Особисто головою прийнято 88 громадян, зареєстровано 69 звернень.

Упродовж 2016 року до районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району надійшло 1572 звернення від громадян району, серед них 1266 – письмових, 92 – повторних, 490 – надіслано виконавчим комітетом Запорізької міської ради для розгляду згідно з повноваженнями (в тому числі 86 – з Урядової гарячої лінії та 35 із Запорізького обласного контактного центру).

Аналіз тематики звернень громадян, що надійшли до районної адміністрації показує, що питома вага заяв припадає на розгляд питань комунального господарства, благоустрою, санітарного стану території району (39,2%), житлового господарства (29,1%), сім’ї та молоді, укладення правочинів за участю неповнолітніх дітей (17,9%) та з питань економічної політики та підприємництва (3,8%).

Значна кількість звернень надійшла від найменш соціальнозахищених категорій населення: 3,1% серед усіх звернень складають звернення інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, інвалідів бойових дій та прирівняних до них осіб, 0,76% - «дітей війни», 3,4% – ветеранів праці, 4,5% - інвалідів загального захворювання, 5,3% звернень надійшли від непрацюючих громадян, 20,8% – від пенсіонерів.

За результатами розгляду звернень громадян позитивно вирішено  42,6% порушених питань, на 51% – надано роз’яснювальні відповіді, направлено за належністю – 29 звернень, триває розгляд або залишені на додатковому контролі 58 звернень.

Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Дніпровському району станом на 01.01.2017 одержано 737 розпорядчих документів від вищих органів виконавчої влади. Серед них:

- 74 розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації (29 з них поставлено на контроль);

- 9 рішень Запорізької обласної ради (1 – поставлено на контроль);

- 320 рішень Запорізької міської ради (1 – поставлено на контроль);

- 164 рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради (4 – поставлено на контроль);

- 170 розпоряджень міського голови (11 з них поставлено на контроль).

Впродовж звітного періоду порушень встановлених термінів виконання контрольних документів не виявлено.

Таким чином, діючи відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування», районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району об’єднує зусилля підприємств, організацій, установ району усіх форм власності для успішної реалізації питань соціально-економічного та культурного розвитку Дніпровського району м. Запоріжжя, забезпечення сприятливих умов для життя, праці і відпочинку його громадян.

 

 

 


 Яндекс.Метрика
Шановні відвідувачі і користувачі сайту,
ми будемо вдячні, якщо Ви не забудете зробити посилання на нашу адресу www.meria.zp.ua
при використанні матеріалів сайту.

© 2007
Разработка сайта Smart Internet